אופניים חשמליים לנשים – איך תבחרי נכון?

אופניים חשמליים לנשים – איך תבחרי נכון?

איך בוחרים אופניים חשמליים לנשים ומה חשוב לדעת לגבי אופניים חשמליות קלות או אופניים חשמליות קטנות? הנה כמה טיפים שכדאי להכיר

על פי נתונים רשמיים של רשות המסים, יש כיום בישראל יותר מ-250,000 אופניים חשמליים פעילים. בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצטרפים לכך ובדו”ח שפורסם לאחרונה על משקי בית בישראל נמצא שבכ-7% מהם יש לפחות זוג אחד של אופניים ממונעים.

אמנם רוב הרוכבים הם גברים, אך לאט לאט יותר ויותר נשים מתחברות לטרנד הדו-גלגלי הממונע. לאור הפניות הרבות שמגיעות אלינו לאתר “הרוכב החשמלי” מצד רוכבות חשמליות, החלטנו לעשות סדר עם כמה תשובות לשאלות נפוצות לגבי אופניים חשמליים לנשים. בעיקר בפרמטרים המרכזיים שמעניינים את הבנות המחשמלות:

  • משקל האופניים. 
  • גודל האופניים. 
  • עיצוב וסטייל. 
  • הרכבת ילדים. 
  • בטיחות. 

משקל אופניים חשמליים לנשים

שוק האופניים החשמליים בישראל מציע מגוון רחב של דגמים, ומשקלם של הכלים נע בממוצע סביב 25-30 ק”ג.

אופניים חשמליים לנשים, אופניים חשמליים לבנות, אופניים חשמליות קלות, אופניים חשמליים קטנים


היות שאחד הפרמטרים שחשובים ביותר לרוכבת החשמלית הוא שהאופניים שלה יהיו קלים וקלילים, ניתן למצוא כיום גם דגמי אופניים חשמליים קלים. החל מאופניים קטנים במיוחד השוקלים כ-14 ק”ג בלבד, כמעט משקל של קורקינט ממוצע, ועד אופניים חשמליים קלים במשקלי 17-19 ק”ג. 

בנות יקרות, שימו לב. המשקל הוא פרמטר חשוב אבל הוא איננו חזות הכל. במידה שאינכן מתכננות להרים את האופניים במדרגות באופן יומיומי, וככל שיש לכם מעלית או כניסה צמודת קרקע, לא צריך “להתפשר” על אופניים חשמליות קלות. 

למה להתפשר? משום שאופניים חשמליים קלים יהיו בדרך כלל מאובזרים בטכנולוגיה יותר “רגועה”. למשל, סוללת 36 וולט במקום סוללת 48 וולט וקיבולת נמוכה של 7-8 אמפר/שעה אשר משמעותה טווח נסיעה מקוצר. 

גודל האופניים

גודל האופניים נמדד בהתאם לקוטר הגלגלים, והקוטר הסטנדרטי כיום של אופניים חשמליים בישראל הוא 20 אינצ’. הרוב המכריע של האופניים שאתן רואות בדרכים הם אופני 20 אינצ’. חשוב לציין כי מידת הגלגל לא משפיעה בדרך כלל על התאמה של האופניים לרוכבת נמוכה שכן הכידון והכיסא ניתנים לכיוון עצמי (בלי צורך בשימוש באביזרים טכניים).

נשים רבות מעדיפות בצדק אופניים חשמליים עם גלגלים קטנים יותר, ומבחינה זו אפשר למצוא דגמים עם גלגלי 16 אינצ’ ואפילו גלגלים בקוטר של 14 אינצ’ ו-12 אינצ’. 

האם כדאי ללכת על גלגלים קטנים? יש לכך יתרונות, ללא ספק. גלגלים קטנים משמעותם קיפול קטן, ובדרך כלל זהו פתרון נהדר עבור נשים הרוצות ליהנות מתחבורה קלה וקלילה. אולם ככל שהגלגלים קטנים יותר, כך הרוכבת תרגיש את תוואי השטח ונסיעתה תהיה פחות רכה ונעימה. 

עיצוב וסטייל של אופניים חשמליים לנשים

נשים רבות בוחרות אופניים חשמליים גם לפי העיצוב והסטייל. מבחינה זו יש לא מעט דגמים של אופניים חשמליים מעוצבים ומדליקים. אופניים חשמליים שלא מעוצבים לפי הסטנדרט של השלדה הקלאסית.

זה הכי כיף לרכוב על אופניים שנראים “סוף הדרך”, אבל מצד שני צריך גם לחשוב על “הדרך” עצמה. כשבוחרים אופניים חשמליים לנשים רצוי לשים דגש גם על הפונקציונאליות, שכן זהו בסופו של היום כלי תחבורה. כך למשל, אופניים חשמליים לבנים או ורודים יכולים להתלכלך יותר מהר מאופניים חשמליים שחורים.

אלמנט עיצובי פופולרי בקרב אופניים חשמליות לבנות הוא שלדה מעוקלת. שלדה אשר “הרמה” שלה נראית כמו בננה ולא מעוצבת בקו ישר. שלדה מעוקלת היא פופולרית בקרב נשים משום שהיא מקלה מאד על העליה והירידה מהאופניים, גם אם הרוכבת איננה גבוהה. לצערנו, בשנים האחרונות יש פחות ופחות דגמים של שלדה מעוקלת, ולעתים קרובות תידרשו להתאמץ כדי לאתר אותם. 

 אופניים חשמליים לאמהות שרוצות להרכיב ילדים

אמהות רבות קונות אופניים חשמליים בשביל להרכיב ילדים ולקחת אותם למסגרות וטיולים. זהו פתרון מדהים שחוסך זמן וכאב ראש, ומעבר לכך הילדים פשוט “מתים” על זה. בהתקנת כיסאות על אופניים חשמליים חשוב להכיר את הסוגים השונים של המושבים ולהתאים אותם לגודל הילד או הילדה. 

  • כיסא אחורי נשלף – כיסא עשוי פלסטיק שמאובזר עם רצועות בהצלב ונחשב למושב הבטיחותי ביותר. מתאים לילדים עד משקל של 20 ק”ג בקלות. 
  • כיסא אחורי קבוע – כיסא נוח יותר שאיננו ניתן להסרה אלא באמצעות שימוש במברג. כיסאות אלה מתאימים לילדים בגילאים גדולים יותר (אך חשוב לציין כי לפי החוק בישראל אין להרכיב ילד מעל גיל 8 על אופניים חשמליות). 
  • כיסא קדמי על הכידון – כיסא קטן ומדליק שמתלבש על הכידון וניתן גם להסרה בקלות כשהילד לא אמור לנסוע. מתאים לילדים עד משקל של כ-10-12 ק”ג. 
  • כיסא קידמי על הרמה – כיסא קדמי שמתלבש על מושב הרוכב ומתאים גם לילדים גדולים בגילאים של עד 10-12.

בטיחות לגבי אופניים חשמליים לנשים

בטיחות היא סוגיה נוספת שמעניינת כל אישה שקונה לעצמה אופניים חשמליים. ממש כשם שנשים מעורבות רק ב-10% מהתאונות הקטלניות ברכבים, כך נמוך מאד גם משקלן בתאונות אופניים חשמליים.

מבלי לפרט את מלוא הסיבות לכך, ברור כי לנשים אכפת יותר מבטיחות. הן אינן נוטות “לפתוח” את האופניים למהירויות גבוהות, רוכבות כמעט תמיד עם קסדת מגן ומונעות הרבה פחות מאגו. 

בבחירת אופניים חשמליים לנשים כדאי כמובן ללכת רק על אופניים בטיחותיים העומדים בתקנים. כלומר, לא יותר מ-25 קמ”ש מהירות, אורות הנראים למרחק, מותג אמין עם שלדה יציבה וכו’. בונוס – אופניים חשמליים בטיחותיים הם בדרך כלל גם אופניים חשמליים זולים (היציאה מהתקנים מעלה מאד את המחיר של האופניים9

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך