איך לבחור אופניים חשמליים לשליח של וולט?

איך לבחור אופניים חשמליים לשליח של וולט?

התפרצות הקורונה הובילה להגבלות תנועה משמעותיות “שכלאו” רבים מאיתנו בבתים. אולם בעוד שהמגפה הנחיתה מהלומה על מרבית ענפי המשק, היא יצרה גם לא מעט הזדמנויות. במיוחד בתחום השליחויות הקלות אשר נפתחו בסערה לא רק לבעלי קטנועים ואופנועים אלא גם לרוכבים חשמליים. 

אין ספור גולשים פנו אלינו בנושא “איך לבחור אופניים חשמליים לשליח וולט או תן ביס”, והגענו למסקנה שאנחנו צריכים לרכז כמה טיפים עיקריים. אז בבקשה. 

קראו עוד:

כיום, כששליח לא זקוק ליותר מזוג אופניים חשמליים, צי השליחים החשמליים הולך וגדל מדי יום. חברות השליחויות בתחום המזון והמסעדנות מדווחות על עלייה דרמטית בהזמנות, ועל גיוסים של מאות (ואלפי) שליחים חדשים בכל רחבי הארץ. 

ישנן חברות (כמו תן ביס) אשר מגייסות את השליחים כעובדים מן המניין (כולל זכויות סוציאליות וכו’), וישנן אשר בוחרות במודל של פרילנסרים. כמו כן, לאור הביקוש הרב לשליחים, גם תן ביס, כמו וולט, מעניקה עדיפות מסוימת לשליחים בעלי כלים משלהם. 

היות ששליח היא עבודה שלא מציבה רף גבוה של תנאי קבלה, ומכיוון שישראלים רבים (1 מכל 4) יושבים בבית בלאו הכי, אופניים חשמליים הן פתרון תעסוקתי מעולה.

בעבודה הנכונה תוכלו אפילו לקנות אופניים חשמליים איכותיים בכמה אלפי שקלים, ולהחזיר את ההשקעה בתוך שבועיים-שלושה. כך שגם אם תרצו לחזור לעבודתכם הרגילה, בסך הכל יצאתם מורווחים. 

אבל איך בוחרים אופניים חשמליים לשליח וולט ומה כדאי לדעת? הרוכב החשמלי עושה לכם סדר. 

טיפ ראשון – 48 וולט ולא פחות מ-13-15 אמפר/שעה

הסוללה היא הלב הפועם של האופניים החשמליים. לכן, כשאתם מחפשים אופניים חשמליים מומלצים לשליחויות אתם צריכים להתחיל בראש ובראשונה עם שני נתוני המפתח של הסוללה – וולט ואמפר

הוולט מציין את העוצמה של האופניים מבחינת האצה ומהירות לאורך זמן ואורח חיים, והאמפר מסמל את ההספק שהוא למעשה המרחק אותו תוכלו לגמוע. 

אל תקנו בפחות מ-4,000 שקלים

נוסעים רק לפי חוקי התנועה

רק 48 וולט ולפחות 13 אמפר

לפחות 20 אינצ’ קוטר גלגל

שימו לב לשירותי תיקונים ומעבדה

יכולת נשיאה 120 ק”ג 

לדעתי, כשאנחנו מדברים על אופניים חשמליים לשליח וולט או תן ביס, פחות מ-48 וולט זו פשוט לא אופציה (גם ככה 99% מהדגמים מגיעים כיום עם 48 וולט). אתם זקוקים לאופניים שיכולים להגיע למהירות גבוהה בקלות, ולשמור על העוצמה הזו לאורך כל המשמרת.

כך גם לגבי ההספק – האמפר/שעה. ההמלצה היא לבחור אופניים חשמליים עם 15 אמפר ומעלה. קחו בחשבון שאתם עומדים להיות בדרכים משהו כמו 8 שעות רצוף, וסביר להניח שתגמעו מרחק לא קטן. אם תתפשרו על ההספק של הסוללה, סביר להניח שאחרי 4-5 שעות האופניים יתחילו לזייף ויתחננו למטען. קראו כאן עוד על אופניים חשמליים טווח נסיעה

טיפ שני – אופניים שיכולים לקחת משקלים (וגם: האם לקנות אופניים חשמליים עם גלגלים רחבים)

כשלקוח מבקש לדעת על אופניים חשמליים מומלצים לשליחויות, הפרמטר השני שעולה הוא יכולת הנשיאה. 

משקלה של צידנית TakeAway ממוצעת נע בין 7 ק”ג בטווח הנמוך ל-20 ק”ג (ואפילו צפונה מכך) בטווח הגבוה. מכיוון שהרוכב מוסיף משקל על האופניים חשוב לבחור דגם שיודע לקחת משקלים ולא “קורס” תחת העומס. 

יכולת הנשיאה של האופניים החשמליים טמונה בכמה מרכיבים אך הגלגלים הם המרכזיים שבהם. בבחירת אופניים חשמליים לשליח וולט (או כל חברה אחרת), שימו לב בבחירת הגלגלים לשלושת הפרמטרים הבאים:

חישורים (הג’אנט)

חישורים הם המוטות שמחזיקים את ה”ג’אנט” של הצמיג וקיימים בשוק שני סוגים מרכזיים: גלגלי מגניזיום אשר עשויים מיציקה אחת (בדרך כלל, אגב, הם לא עשויים ממגנזיום), וגלגלי שפיצים שהם הגלגלים הקלאסיים שמוכרים מאופני עיר, אופני כביש ואופני הרים (הרבה מוטות מתכת שיוצאים ממרכז הגלגל להיקפו). 

כשאתם מחפשים אופניים שיכולים להתמודד עם משקלים, נהוג לבחור אופניים חשמליים עם גלגלי מגנזיום. אולם חשוב לדעת כי יש כיום לא מעט חברות אשר מייצרות אופניים חשמליים מצוינים עם גלגלי שפיצים שיכולים לקחת אתכם בבטחה ממשלוח למשלוח. בנוסף, השפיצים מעניקים לרוכב שיכוך נוסף לאופניים ומתפקדים כבולמי זעזועים נוספים (מה שיכול לספק תחושת רכיבה רכה וחלקה). 

עובי הצמיג

בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר אופניים חשמליים עם גלגלים עבים (המכונים גם אופניים חשמליים עם גלגלי בלון).

הצמיגים העבים נחשבים לגורם שמגדיל את כושר הנשיאה של האופניים, ועל כן הם פופולריים בקרב שליחים. הם משפרים את היציבות של ומותקנים בדרך כלל על דגמים איכותיים עם סוללות חזקות. 

אופניים חשמליים עם גלגלים רחבים מתאימים לשליחים הנמצאים שעות רבות במהלך היום על הכביש וצריכים להתקיים בדו-קיום עם מכוניות, אופנועים, אוטובוסים והולכי רגל.

מנגד צריך לזכור שצמיג רחב חשוף יותר לפנצ’רים שיכולים להרוס את המשמרת. כמו כן דעו כי אופניים חשמליים עם גלגלים עבים במיוחד (4 אינצ’) אסורים בעלייה על תחבורה ציבורית ורכבת ישראל. במידה שאתם מתכננים בעתיד לעשות שימוש באמצעי התחבורה הללו, מומלץ להימנע מקניית אופניים חשמליים עם גלגלי בלון. 

קוטר

קוטר הגלגל המינימאלי המומלץ לרכישת אופניים חשמליים לשליח הוא 20 אינצ’. אל תלכו על אופניים חשמליים עם גלגלים קטנים שכן הם לא יחזיקו את המשימה. ישנם אופניים חשמליים עם גלגלים גדולים, אבל לא בטוח שהם הפתרון הנכון לשליח של וולט. חוויית הנסיעה עליהם נהדרת, אך הם בד”כ פחות “גמישים” בתפעול ביום-יום. למשל, פחות נכנסים למעליות, לא כולם הם אופניים חשמליים מתקפלים וכדומה. 

טיפ שלישי – בלמים ופנסים

על פי החוק בישראל, רכיבה על אופניים חשמליים חייבת להיות על שבילי אופניים מסודרים, ובהעדר שביל אופניים עליכם לרדת לכביש (קראו כאן מהן העבירות הנפוצות ועל מה תקבלו קנס של 1,000 שקלים). בתקופת הקורונה, כאשר מרבית הרכבים בחניות והתחבורה הציבוריות בקושי עובדת, לא מדובר בסיפור גדול מדי. עם זאת, הבטיחות שלכם היא תמיד מעל הכל. 

כשאתם בוחרים אופניים חשמליים לשליח וולט, חשוב מאד שתוודאו כי יש לכם פנסים חזקים וכדאי להעדיף אופניים עם בלמים ברמה גבוהה (קראו כאן למשל על ההבדל בין בלמי דיסק מכניים לבין בלמי דיסק הידרואליים).

בדגמים מסוימים הפנס האחורי מחובר לבלם ומתפקד כ”אור ברקס”, ויש גם אופניים חשמליים עם איתות. אם בחרתם אופניים חשמליים לשליח וולט שלא מגיעים as-is עם פנסים משודרגים, תוכלו לעשות את התיקון במעבדת אופניים חשמליים (מומלץ).

טיפ רביעי – לא מתפשרים על תקציב – תכינו לפחות 4,000 שקלים

בבחירת אופניים חשמליים לשליח וולט חשוב שלא להתפשר על הדגמים הפשוטים והסטנדרטיים. אלו אופניים שאמורים לשמש אתכם ככלי עבודה לכל דבר ועניין.

כדאי לקנות אופניים חשמליים אמינים, איכותיים, חזקים ומבית מותגים מובילים. אנו תמיד אומרים שהתקציב לאופניים חשמליים חדשים בישראל מתחיל ב-2,000 ש”ח ועולה עד 8,000-8,500 שקלים.

בכל הנוגע לבחירת אופניים חשמליים לשליח וולט, היינו ממליצים להישאר לפחות באזור של 4,000-4,500 שקלים כרף תחתון. 

קחו בחשבון שמלבד העלות הבסיסית של האופניים עליכם להוסיף בדרך כלל את עלותם של האביזרים הנלווים – קסדה, מנעול, תיק כידון, מעמד לטלפון, דיבורית אפקטיבית וכדומה (כלומר, עוד כמה מאות שקלים).

סוגיה חשובה נוספת, בימים כאלה של קורונה וסגר, רצוי מאד לברר היכן אתם אמורים לקבל שירותי תיקונים ומעבדה, ומהם שעות הפעילות של המעבדות הרלבנטיות. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך