אופניים חשמליים בירושלים – הטרנד החשמלי סוחף את הבירה

אופניים חשמליים בירושלים – הטרנד החשמלי סוחף את הבירה

בדיוק כמו באזור המרכז, גם בירושלים אי אפשר לעצור את הטרנד החשמלי. חנויות אופניים חשמליים בירושלים מספרות כל הזמן על עלייה בביקוש, דגמים איכותיים נוחתים בבירה, והרוכבים המקומיים נהנים ממוצר מצוין. כלי רכב קליל, ירוק וזריז, המתאים בצורה מושלמת למכלול האתגרים התחבורתיים של העיר הגדולה בישראל.

רכיבה על אופניים חשמליים בירושלים מאפשרת להתמודד נהדר עם התנאים הטופוגרפיים של העיר (המשופעת, תרתי משמע, בעליות), ויוצרת חיבור מצוין בין השכונות השונות. הוסיפו לכך את הרכבת הקלה והרי לפניכם מתכון מנצח.

עיריית ירושלים שותפה אף היא “לחגיגה”. בין היתר על ידי סלילה עקבית של שבילי אופניים חשמליים בירושלים החוצים את העיר לרוחבה ולאורכה. אלו, מאפשרים לרוכבים המקומיים להתנייד על גבי אופניים חשמליות בירושלים, עם מינימום ירידה לכביש ופחות ממשק מול הולכי רגל.

רק לאחרונה נחנך בירושלים שביל איכותי אשר נמתח לאורכם של רחוב הרצוג, עמק המצלבה ושדרות בן צבי במרכז העיר. השביל הנ”ל מהווה נדבך נוסף בפרויקט גרנדיוזי ושאפתני לרשת את ירושלים עם שבילי אופניים בסגנון של “מתחנה לתחנה”. דהיינו, חיבור תחנת הרכבת במלחה לתחנה המרכזית ולתחנת רכבת נבון (היישר לרכבות לתל אביב). זהו שביל ירושלמי קלאסי, מואר ונוח, העובר בינות כמה מהריאות הירוקות המוכרות והאהובות של העיר.

למעלה מ-120 ק”מ של שבילי אופניים חשמליים בירושלים

אין מדובר בעניין של מה בכך, ולאופניים החשמליים חלק של ממש במהפכה. עד לפני כעשור, ירושלים לא הייתה “עיר קלאסית” לרוכבים. העליות הרבות מחד, והשכונות המרוחקות מאידך, יצרו תפאורה שאיננה אידאלית לרוכבי אופניים רגילים. אלו נדרשו לדווש למרחקים ולגבהים, והעדיפו פשוט להשאיר את האופניים בבית. כיום, כאשר רכיבה על אופניים חשמליים בירושלים מתגברת בקלות גם על הטופוגרפיה וגם על הגאוגרפיה, הביקוש לתשתיות דו-גלגליות הולך וגדל.

אופניים חשמליות בירושלים, רוכבים על אופניים חשמליים בירושלים

העירייה לא נותרה אדישה וסימנה יעד של שילוש היקף שבילי האופניים בבירה – מכ-40 ק”מ בלבד ליותר מ-125 ק”מ. חלקם תוך חיבור לשבילי אופניים קיימים, חלקם על בסיס שבילי אופניים ישנים, וחלקם חדשים לחלוטין. בשורה משמחת עבור כל רוכב אופניים חשמליים בירושלים, היכול כעת ליהנות – בדיוק כמו חבריו במרכז – מאיכות חיים ירוקה ובטוחה.

איפה קונים?

רוצים לדעת עוד לגבי דגמי אופניים חשמליים וחנויות שכדאי להכיר באזור ירושלים? 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

פתרון מושלם לעליות ולמרחקים בין השכונות

ירושלים בנויה על רכס הרים וידועה בעליות הרבות המאפיינות את רחביה. בעוד שעבור אופניים רגילים מדובר באתגר, רכיבה על אופניים חשמליים בירושלים לא מרגישה את העליות כלל. חנויות אופניים חשמליים בירושלים משווקות בהתאם גם דגמים חזקים ועוצמתיים, עם סוללות 48V ואמפר חזק, וזאת בכדי לספק מענה לתנאי הרכיבה המקומיים. כמו כן, בכל חנות אופניים בירושלים ניתן לקבל ייעוץ והכוונה הקשורים גם לרוכב וגם לרכיבתו.

למשל, אופניים חשמליים קלים לרוכבים המתגוררים בדירות שכורות ואשר נדרשים להרים את הכלי לבית ללא מעלית, אופניים חשמליים עם גלגלים עבים עבור רוכבים שזקוקים לנשיאת משקלים ולמרחקים גדולים, אופניים עם סוללה חזקה במיוחד במידה שהמסלול היומיומי כולל עליות משמעותיות וכדומה.

ומה לגבי המבחר? רחב היקף ומרשים. אנו רואים בשנים האחרונות התפתחות רבה  בחנויות אופניים חשמליים בירושלים. חנויות אופניים ותיקות משיקות קטלוגים שכוללים גם אופניים חשמליים, יבואנים ורשתות מקימים בעיר סניפים, ויש גם תופעה מתגברת של חנויות ירושלמיות העוסקות אך ורק באופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים.

החנויות השונות מציעות ללקוחותיהן דגמים רבים לבחירה, וכן מעבדות לטובת תיקון אופניים חשמליים בירושלים. בחנויות משווקים לרוכבים מוצרים ואביזרים נוספים כדוגמת כיסאות ילדים, קסדות, שרשראות, מנעולים, פנסים, תאי מטען, מעמדים לטלפונים ניידים, אפודים זוהרים ועוד.

אפשר לרכוב בחורף על אופניים חשמליים בירושלים?

נהוג לחשוב שהחורף הירושלמי הוא קר וגשום יותר מהחורף במרכז הארץ. עם זאת, לפי נתוני השירות המטאורולוגי, הפערים אינם כה דרמטיים כשבוחנים אותם אמפירית. בירושלים, ממש כמו בתל אביב, מספר הימים הגשמים הממוצע עומד על כ-50 בשנה. אמנם הטמפ’ נמוכות יותר, בעיקר בחודשי החורף המרכזיים (ינואר-פברואר), אבל באופן כללי, החורף הירושלמי לא אמור להרתיע רוכב חשמלי.

כל מה שצריך בשביל לרוכב בבטחה ובהנאה על גבי אופניים חשמליים בירושלים זה ביגוד חורף טוב. צעיף מחמם, כובע לאוזניים, כפפות אטימות למים וחליפת סערה בימים גשומים. לא מדובר באביזרים שאינם חלק בלתי נפרד מהפק”ל של רוכב תל אביבי.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך