אופניים חשמליים עם שיכוך מלא – מה זה אומר בעצם?

אופניים חשמליים עם שיכוך מלא – מה זה אומר בעצם?

אופניים חשמליים עם שיכוך מלא, המעוצבות כאשר מוט הרוכב מעוקל ובמרכזו בולם זעזועי אחורי, הוא טרנד נוסף שהגיע לענף החשמלי היישר מרכיבת השטח. בדיוק כמו שרוכבי סינגלים מקצועיים מתלבטים בקניית אופניים לגבי שיכוך מלא, כך גם יותר ויותר רוכבים חשמליים נדרשים לסוגיה הזו. 

אבל מהם בעצם אופניים חשמליים עם שיכוך מלא? מה היתרונות שלהם, למי הם מתאימים וכמה הם עולים? הרוכב החשמלי עושה לכם סדר. מוכנים? קדימה, מתחילים. 

אופניים חשמליים עם שיכוך מלא, מה זה בעצם?

אופניים חשמליים עם שיכוך מלא הם אופניים שמצוידים לא רק בבולמי זעזועים קדמיים על המזלג שמתחת לכידון, אלא גם בבולם זעזועים אחורי בין מוט מושב הרוכב לשלדת הגלגל האחורי. 

קראו עוד על:

בולם הזעזועים האחורי מעניק רכות ברכיבה ומשנה לחלוטין את חוויית הנסיעה ביחס לאופניים עם בולמי זעזועים קדמיים בלבד (הנקראים גם אופניים חשמליים עם גזרה ישרה או אופניים חשמליים עם זנב קשיח). אוקיי, אבל למה זה טוב? הנה כמה סיבות. 

מעברי כביש/שביל/מדרכה – אופניים חשמליים משמשים את בעליהם ככלי תחבורה לכל דבר ועניין. בין אם מדובר על סטודנט שרוצה להגיע למכללה או לאוניברסיטה, אבא שמקפיץ את הילדים לגן (ומיד ממשיך למשרד) או שליח שממהר לעוד לקוח מרוצה. 

אם הרכיבה נעשית במרחב העירוני היא דורשת מעבר בין מפלסי כביש/שביל/מדרכה. בהעדר ירידה מסודרת, וללא שיכוך מלא, הרוכב ייאלץ בד”כ לרדת מן האופניים ולעשות את המעבר באופן “רגלי”. אופניים חשמליים עם שיכוך מלא, לעומת זאת, מאפשרים להמשיך ולרכוב. בולם הזעזועים מרכך מאד את “המכה” לחלק האחורי של האופניים שבו נמצאים המנוע, הבקר והסוללה. 

נשיאת משקלים – אופניים חשמליים יכולים לשאת רוכב + מטען במשקל של עד 110-120 ק”ג. אופניים חשמליים עם שיכוך מלא מגדילים משמעותית את כושר הנשיאה של האופניים ויכולים להתאים לרוכבים כבדי משקל. 

רכיבה ממושכת – רוכבים חשמליים רבים מבלים זמן רב על האופניים וגומעים עמם מרחקים לא קצרים (קראו כאן על אופניים חשמליים עם טווח נסיעה גדול). הביקוש לאופניים המאובזרים על סוללות בעלות קיבולת של יותר מ-15 אמפר, עד כדי סוללות 20-21 אמפר, נמצא כיום בשיאו.

כאשר הרוכב משתמש באופניים לאורך מרחקים גדולים ובמשך זמן רב ביום, שיכוך מלא עשוי להגן עליו מבחינה בריאותית. זאת מכיוון שהוא מווסת את “המכות” המגיעות מן הקרקע ומרכך מאד את תחושת הרכיבה. 

רוכבים עם בעיות גב, רוכבים מבוגרים, נשים לאחר הריון – באתר הרוכב החשמלי אנחנו מקבלים עשרות פניות ביום מצד גולשים/לקוחות שרוצים לדעת איך לבחור אופניים חשמליים. ככל שמדובר על רוכבים מעל גיל 30, רוכבים הסובלים מבעיות גב או נשים שעברו היריון, בד”כ אחת ההמלצות שלנו תהיה לקנות אופניים חשמליות עם שיכוך מלא. במילים פשוטות: שיכוך מלא שומר לכם על הגב, ואם אתם לא נער בן 16 או סטודנטית בת 20, כדאי למשוך את התקציב קצת למעלה בשביל שיכוך מלא. 

אופניים חשמליים עם שיכוך מלא, כמה זה עולה?

ועכשיו לשאלת השאלות. ובכן, אופניים חשמליים עם שיכוך מלא יהיו בדרך כלל יקרים בכ-15%–20% ביחס לכל אופניים אחרים עם זנב קשיח. ברוב המקרים הם יהיו מאובזרים גם עם גלגלים עבים או חצי-עבים (“מיני-פאט”) ובסיטואציות רבות יהיה מדובר על דגמים של אופניים חשמליים פרימיום. 

כמה זה יוצא במספרים? מבלי לצאת בהצהרות נגיד רק שהמחיר הנמוך ביותר לאופניים חשמליים עם שיכוך מלא הוא כ-4,500-5,500 שקלים. רוצים לדעת עוד, קראו כאן על ההבדלים בין שיכוך מלא לזנב קשיח. מחפשים המלצה קונקרטית? צרו קשר עם הרוכב החשמלי. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך