מחליפים אופניים חשמליים? טרייד אין או למכור באופן פרטי?

מחליפים אופניים חשמליים? טרייד אין או למכור באופן פרטי?

מה כדאי לעשות כשמחליפים אופניים חשמליים בדגם חדש, האם לבקש טרייד אין לאופניים החשמליות בחנות או שעדיף למכור בשוק הפרטי? הרוכב החשמלי מסביר

שוק האופניים החשמליים נולד בישראל לפני כעשור וצבר תאוצה של ממש בשנים האחרונות. במוקד הייעוץ של אתר “הרוכב החשמלי”, המקבל פניות ממאות רוכבים חשמליים בחודש, אנחנו נתקלים יותר ויותר ברוכבים “מנוסים”. כאלה שיש להם כבר אופניים חשמליים והם מעוניינים להחליף את הדגם הקיים בכלי חדש ומתקדם. 

סיטואציות אלה מעלות את השאלה, מה עושים עם האופניים הקיימים. האם להשאיר אותם במחסן (ולתת להם “לעלות אבק”) או לקבל החלטה צרכנית נבונה ולהעביר אותם הלאה. ככל שהחלטתם שהאופציה השנייה היא הנכונה, יש לכן שתי אפשרויות:

  • מכירת אופניים חשמליים יד שנייה בשוק הפרטי 
  • טרייד אין לאופניים בחנות שבה אתם קונים את הדגם החדש. 

מה עדיף? תלוי את מי שואלים. לכל אחת מהחלטות יש יתרונות וחסרונות, ועל מנת לעשות לכם סדר בדברים, הרוכב החשמלי יסביר ויפרט. כמובן שאתם גם מוזמנים להתייעץ עם המוקד שלנו ולברר באופן ספציפי לגבי הדגם שלכם מבחינת אפשרויות מכירה, מחיר פוטנציאלי, בדיקה וכדומה (לחצו כאן להתייעצות בחינם). 

אופניים חשמליים יד שנייה – מכירה בשוק הפרטי – יתרונות וחסרונות

מכירת אופניים חשמליים בשוק הפרטי בלוחות יד שנייה וברשתות חברתיות מעניקה לכם יתרון מבחינת המחיר שאותו תקבלו בעבור האופניים. לצורך העניין, אם הדגם שלכם שווה 2,000 שקלים בלוח יד שנייה, כשתלכו לחנות לטובת טרייד אין אתם נדרשים לפעמים לוותר על יותר מ-50% מהסכום הזה. 

קראו עוד בתחום:

מצד שני, שוק היד השנייה של האופניים החשמליים הוא רווי, עמוס ודורש לא מעט עבודה. לאחר פרסום מודעה בלוח יד שנייה אתם יכולים למצוא את עצמכם מוצפים בטלפונים לא רלבנטיים מצד “קונים פוטנציאליים” שמתבררים כבזבוז זמן משווע. בד”כ הקונה, גם אם הוא רציני, יבקש לראות את האופניים ותצטרכו לתאם איתו פגישה וכו’. החסרון הגדול במכירת אופניים חשמליים יד שנייה הוא הטרחה וכאב הראש. 

יתרה מזו, לא תמיד מספיק רק לפרסם מודעה בלוח. “מוכרים” מנוסים יודעים שכדי שהעסקה תצא אל הפועל הם צריכים גם לבצע פעולות שונות כמו הקפצת מודעה, מענה לפניות (כשהפרסום הוא בפייסבוק או באינסטגרם), השארת מספר טלפון באינטרנט וכו’. בקיצור, זה לא מתאים לכל אחד. 

טרייד אין לאופניים חשמליות – יתרונות וחסרונות

טרייד אין לאופניים חשמליות הוא מהלך שבו אתם מגיעים לחנות עם הדגם הנוכחי שלכם ויוצאים עם דגם חדש לחלוטין. החנות לוקחת את האופניים הקיימים, בודקת אותם, מעריכה את השווי שלהם מבחינתה ומאפשרת לכם ליהנות מזיכוי ברכישה. 

לחצו כאן לרשימת חנויות אופניים שעושות טרייד אין >>

כמה תקבלו? פחות באופן משמעותי ממה שהייתם יכולים לקבל בשוק הפרטי. מה תחסכו? זמן, טרחה, כאב ראש ועצבים. לפעמים, כשמדובר בדגמים ישנים שהשווי שלהם בשוק הפרטי הוא לא גדול גם ככה, הפער בין טרייד אין למכירה בלוח יד שנייה הוא גם ככה לא משמעותי. 

ההחלטה הופכת למורכבת כשאתם מחזיקים באופניים איכותיים, במצב טוב ועם מפרט עשיר. אופניים שאפשר לקבל עליהם בשוק הפרטי כמה אלפים טובים, וירידה של 50% במחיר באה גם היא לידי ביטוי בכמה אלפי שקלים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך