אופניים חשמליות קטנות

אופניים חשמליות קטנות

מה מאפיין אופניים חשמליות קטנות ואילו דגמים מומלצים תוכלו לקנות? הרוכב החשמלי עושה לכם סדר. יותר ויותר ישראלים מחפשים אופניים חשמליות קלות שמספקות מענה המשלב משקל נמוך, מהירות ראויה, אחסון פשוט וגמישות בקיפול.

באתר “הרוכב החשמלי”, המהווה מרכז מידע עבור למעלה מ-120,000 לקוחות מתעניינים בשנה, אנו מקבלים גם מאות פניות בחודש שמגיעות למוקד שלנו.

פעמים רבות הנציגים שלנו נשאלים אודות אופניים חשמליות קלות ודגמים מומלצים. לאור הביקוש הרב, ראינו לנכון לעשות לכם סדר בנושא. כמובן שגם אתם מומלצים להתקשר אלינו או ליצור קשר (כאן) ונשמח לסייע. 

אופניים חשמליות קטנות – יתרונות מרכזיים

אופניים חשמליות הן בסופו של היום אופניים אשר מאובזרות עם מנוע, בקר, סוללה וידית שליטה (מצערת). הטרנד החל להיכנס לישראל בשנת 2010, והפך זה מכבר לחלק בלתי נפרד מהנוף התחבורתי. כיום מדובר על מאות חנויות של אופניים חשמליות ברחבי הארץ (יש לנו גם אינדקס בשבילכם), עשרות יבואנים ומותגים וכמובן דגמים שונים ומגוונים.

כ-40,000 זוגות של אופניים חשמליות מיובאות בכל שנה לישראל, והמגמה הולכת ומתרחבת. בכל הנוגע לאופניים חשמליות קלות, מדובר בדרך כלל על אופניים שמקיימות את הפרמטרים הבאים:

  • משקל נמוך – פחות מ-20 ק”ג (כאשר הממוצע לאופניים חשמליות הוא 25 ק”ג ומעלה). 
  • גלגלים קטנים של 14-17 אינצ’ – במקום הגלגלים הרגילים שמתחילים מ-20 אינצ’. 
  • קיפול מהיר – לעתים אפילו במשיכת ידית. 
  • אחסון פשוט – אופניים חשמליות קטנות שמאוחסנות בקלות במשרד, בבית, במחסן או בעלייה לרכב/לתחבורה-ציבורית. 
  • סוללה מוסלקת או קטנה – אופניים חשמליות קלות הן בדרך כלל עם סוללה מוסלקת שמוסתרת בתוך השלדה. ישנן גם אופניים חשמליות קלות שהסוללה שלהן פשוט קטנה אך חיצונית. 
  • מחיר – אופניים חשמליות קטנות נחשבות בד”כ לזולות ומחיריהן נעים סביב 2,500-4,000 שקלים. ישנם גם דגמים יקרים יותר בעלויות של 5,000 שקלים ומעלה. 

כפי שניתן לראות, אופניים חשמליות קלות הן קטגוריה בפני עצמה בענף האופניים החשמליים. על פי רוב, הן נחשבות לפופולריות במיוחד בקרב נשים (קראו כאן על אופניים חשמליים לנשים), אנשים שמחפשים פתרון תחבורתי קל למרחקים קצרים, רוכבים הזקוקים לאחסון פשוט ומהיר וכדומה. 

מה חשוב לדעת כשקונים אופניים חשמליות קטנות?

אופניים חשמליות קטנות נהנות משורה של יתרונות אך חשוב להכיר גם במגבלות שלהן. ראשית, טווח הנסיעה של האופניים הללו איננו ארוך ביחס לאופניים חשמליות רגילות. 

הטווח נגזר מתוך גודל הסוללה והקיבולת שלה הנמדדים לפי אמפר/שעה (או בקיצור, “אמפר”). רוב האופניים החשמליות הקטנות מאובזרות עם סוללות קטנות בהתאמה, ובדרך כלל נעות סביב 7-10 אמפר/שעה לכל היותר. כלומר, טווח נסיעה של כ-15 ק”מ. 

Previous
Next

כזאת לעומת אופניים חשמליים רגילים שיכולים להגיע גם עם 20 אמפר ולגמוע מרחקים של 40-50 ק”מ מבלי לפגוש בשקע חשמלי להטענה (קראו עוד על טווח נסיעה של אופניים חשמליות).  

חסרון נוסף שמאפיין אופניים חשמליות קטנות הוא גודל הגלגלים. ברוב הדגמים מדובר על גלגלים של 14-17 אינצ’ והבעיה המרכזית בכך היא התחושה של הרכיבה כלפי הקרקע. ככל שהגלגלים קטנים יותר, כך הרוכב מרגיש יותר את מהמורות הדרך.

מי שיצא לו לרכוב על קורקינט חשמלי, שגלגליו בד”כ קטנים, יודע בדיוק על מה אנחנו מדברים. באתר “הרוכב החשמלי”, אגב, כשאנחנו מייעצים לגבי אופניים חשמליות קטנות, אנו מבררים מול הלקוח מהו מסלול הנסיעה השגרתי שלו. אם הוא או היא מתכננים לרכוב למרחקים גדולים או בשטחים פחות נגישים (ללא שבילי אופניים מסודרים או כבישים סלולים היטב), ייתכן בהחלט שנמליץ על אופניים חשמליים “רגילים”. 

חיסרון נוסף הנובע מהגלגלים הקטנים הוא הנושא הבטיחותי. ככל שהגלגלים קטנים יותר, כך גדלה בהתאמה החשיפה למהמורות ומכשולים. במהירות גבוהה של כ-25 קמ”ש (המהירות הפופולרית והמותרת בישראל), גם אבן קטנה או בור פצפון יכולים לגרום לאובדן שיווי משקל. 

לסיכום, אופניים חשמליות קטנות – זה מצוין, אבל לא לכולם

אופניים חשמליות קטנות יכולות להיות פתרון מצוין לצרכים ספציפיים, וניתן בהחלט לציין לטובה את השדרוג שחל לגבי הקטגוריה הזו בשנים האחרונות. 

יבואנים שהיו קשובים לצורך שעלה מהשטח, עם החדירה של האופניים החשמליות לחייהם של יותר ויותר ישראלים (ובעיקר ישראליות), מביאים ארצה לא מעט דגמים מצוינים. אופניים חשמליות קטנות שמשלבות את היתרונות הידועים עם מינימום חסרונות. רוצים לדעת יותר? דברו איתנו. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך