אופניים חשמליים איכותיים – מה הופך אופניים חשמליים לפרמיום?

אופניים חשמליים איכותיים – מה הופך אופניים חשמליים לפרמיום?

גולשים רבים פונים לאתר הרוכב החשמלי, מצוידים בתקציב ראוי, ורוצים לדעת מה הם באמת אופניים חשמליים איכותיים. כלומר, מהם הפרמטרים שהם צריכים לשים אליהם לב כדי לקנות אופניים חשמליים בקטגוריית פרימיום בלבד. 

מכיוון שזו שאלה שחוזרת על עצמה לא מעט, החלטנו לעשות לכם סדר. לשרטט בעבורכם פרמטרים שלוקחים אופניים חשמליים ומכניסים אותם למועדון היוקרתי של אופניים חשמליים איכותיים. 

הסקירה שלהלן תעסוק במרכיבים המרכזיים, וכמובן שאם אתם מתלבטים לגבי דגם כזה או אחר (האם הוא “איכותי” או רק “טוב”), אתם מוזמנים ליצור קשר עם הרוכב החשמלי. אוקיי, שנתחיל?

סוללה של אופניים חשמליים איכותיים

כמו ברוב המדריכים שלנו לגבי איך לבחור אופניים חשמליים, גם בנושא של אופניים חשמליים איכותיים נתחיל עם הסוללה. מבחינת הבטרייה, אפשר לומר כי אופניים חשמליים פרימיום הם בעלי סוללה של 48 וולט והספק של לפחות 15-16 אמפר/שעה. 

קראו עוד:

טיפ! זכרו כי ההספק הוא לא חזות הכל. יש דגמי אופניים חשמליים שאמנם נמכרים עם סוללות של 48 וולט על 15-20 אמפר, אבל שלא היינו מכניסים אותם לקטגוריה היוקרתית. הספק גבוה הוא סמן, אך הוא לא עומד לבדו. כך או כך, אופניים חשמליים איכותיים צריכים להיות גם אופניים חשמליים למרחקים ארוכים ועם טווח נסיעה גדול. 

הגלגלים – מה חשוב לדעת

בבחירת אופניים חשמליים איכותיים, הגלגלים משחקים תפקיד משמעותי. ראשית, רצוי לבחור אופניים חשמליים עם גלגלי מגנזיום בלבד. אלו גלגלים אמינים, יציבים, חזקים, בעלי כושר נשיאה ועם אורך חיים ממושך. שלא כמו גלגלי השפיצים (המוכרים לנו מאופני ההרים), אופניים חשמליים איכותיים הם כמעט תמיד אופניים חשמליים עם גלגלי מגנזיום. הדבר כמובן בא לידי ביטוי במחיר כאשר גלגלי מגנזיום “מקפיצים” את עלות האופניים בסכום לא מבוטל (מאות שקלים ואפילו יותר מ-1,000 שקלים). 

מה לגבי אופניים חשמליים עם גלגלי בלון? גלגל עבה לא מעיד תמיד דגם שבקטגוריית הפרימיום. יש בשוק אופניים חשמליים עם גלגלים עבים שהמפרט שלהם לא מצדיק את הכללתם בקבוצה היוקרתית. מנגד, לא נתכחש לכך שלעתים קרובות גלגלים עבים מעידים על השקעה במערכות נוספות, ובמקרים רבים הם מסמנים על אופניים חשמליים איכותיים. 

בלמים של אופניים חשמליים איכותיים

אחד הפרמטרים הטובים לזיהוי אופניים חשמליים איכותיים הוא אבזורם עם בלמי דיסק הידרואליים (הידועים גם בתור אופניים חשמליים עם בלמי שמן). כאשר בלמים הידוראליים מיוצרים על ידי חברה מובילה ומוכרת (כמו טקטרו), הם מייקרים את האופניים ומעלים אותם מדרגה. 

בלמים הידרואליים מאפשרים עצירה חזקה יותר בלחיצה נוחה. זאת משום שכמעט כל עוצמת הלחיצה על ידית הברקס מתורגמת לבלימה, ומערכת הבלמים ההידרואליים היא איכותית מהמערכות המכניות. שימו לב בעניין זה כי לא כל אופניים חשמליים עם בלמי שמן הם מיד אופניים חשמליים איכותיים. חשוב לבדוק מי החברה שמייצרת את הבלמים, והאם היא המותגים המובילים בתחום (יש חברות שכל עיסוקן הוא בייצור מערכות בלמים לאופניים חשמליים). 

יש הבדל מהותי ברמת הבלמים ההידרואליים וזה לא פרמטר להתפשר עליו. אם החברה לא מוכרת, עדיף בלמי דיסק מכניים “רגילים” מאשר “הסתבכות” עם מערכת שמן באיכות ירודה. קראו כאן עוד על אופניים חשמליים עם בלמים הידרואליים לעומת אופניים עם בלמי דיסק מכניים. 

מותג עולה כסף

שוק האופניים החשמליים צבר תאוצה בתוך 10 שנים בלבד. לפי נתוני רשות המסים, מדי שנה מיובאים לישראל יותר מ-100,000 זוגות אופניים חשמליים, המהווים כ-20% מהאופניים המגיעים ארצה. המספרים מתכתבים עם תחרות גדולה בענף, שפועלים בו כיום כ-20 יבואנים מרכזיים. לא כל היבואנים “שרדו” את כל התקופה, אבל יש בהחלט יבואנים שהצליחו לצבור שם ומוניטין.

יבואנים מובילים דורשים לעתים קרובות מחיר גבוה על הדגמים שלהם. זאת מהטעם הפשוט שאלו דגמים שכבר עברו התאמה מושלמת לצורכי הרוכב החשמלי הישראלי. הם שמעו מהשטח, ביצעו שדרוגים נדרשים, ומייצרים אופניים חשמליים איכותיים ביותר. 

ממש כמו בכל תחום, כשאתם קונים אופניים חשמליים ממותג מוכר ומיבואן איכותי, המוצר שאתם מקבלים הוא בהתאם. לא רק מבחינת המפרט הראשוני אלא גם ברמה של השירות השוטף (חלקים מקוריים, מעבדות יבואן, מענה טלפוני ובקיצור “אבא ואמא”). ההשקעה הכספית הדרושה לרכישת המותגים המובילים אמנם יכולה לעלות את המחיר הראשוני, אך היא בהחלט עשויה לחסוך מכם טרחה ועוגמת נפש בהמשך. 

ההשקעה בסביבת הרוכב

תופעה חדשה שאנחנו רואים לגבי אופניים חשמליים איכותיים היא הדגש שמושם כיום על “סביבת הרוכב”. ממש כמו בתעשיית הרכב שבה אחד הפרמטרים החשובים הוא “סביבת הנהג”, כך גם בענף הדו-גלגלי-חשמלי.

בדגמי אופניים חשמליים איכותיים אנו פוגשים צגים דיגיטליים עם מידע רב, עיצוב אגרונומי של כידון האופניים, מושבי ג’ל נוחים במיוחד, שלדות קלות ויציבות, מצערות גז בהתאמה מדויקת ללחיצה, אורות בלימה מותקנים בילט-אין ועוד.

בנוסף אנו רואים השקעה גדולה בנוחות הרכיבה בכל הנוגע לבולמי זעזועים עם מהלך גדול וכן אופניים חשמליים עם שיכוך מלא (הנחשבים במקרים רבים בתור אופניים חשמליים איכותיים). רוצים לדעת עוד? קראו על ההבדל בין אופניים חשמליים שיכוך מלא לאופניים עם זנב קשיח. מאמר חשוב ביותר. 

כמה עולים אופניים חשמליים איכותיים – לא פחות מ-5,500-6,000 ובד”כ יותר

לסיום, שאלת השאלות, כמה עולים אופניים חשמליים איכותיים. התשובה כמובן משתנה מדגם לדגם, אך הניסיון מלמד על גבול תחתון ברור. אופניים חשמליים איכותיים לא יימכרו לכם בפחות מ-5,500-6,000 שקלים, ובד”כ המחירים יטפסו לאזור של 7,000-8,500 שקלים. 

הסיבה ברורה. דגמים איכותיים הם מושקעים, ולא הכל נמדד במפרט הברור עם הרכיבים המרכזיים שעסקנו בהם בכתבה הזו. יש לא מעט פרמטרים נוספים שיכולים “להרים” את קטגוריית האופניים כמו המנוע, הבקר, סוג הטכנולוגיה, האחריות על המוצר ועוד. 

אנחנו יכולים לומר די בוודאות כי אם הדגם שמוצע לכם עולה פחות מ-5,000 שקלים, יכול להיות שהוא טוב, אבל הוא לא פרימיום. במידה שאתם מסוג האנשים שרוצים לקנות “דה בסט”, עליכם להרים את התקציב עוד קצת.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך