חנות האופניים באילת שתל אביבים יורדים דרומה בשבילה

חנות האופניים באילת שתל אביבים יורדים דרומה בשבילה

יש אנשים שקשה לעמוד בקצב שלהם, ומיכאל זוהר, הלא הוא מייק-בייק, הוא אחד מהם. הלקוחות זורמים לחנות שלו באילת בקצב קבוע, הטלפון כל הזמן מצפצף עם הודעות, והחיוך לא יורד מהפנים.

לאור השמועות הרבות שהגיעו מאילת, עד למשרדי הרוכב החשמלי בצפון הרחוק (הוד השרון), החלטנו לרדת ולראות בעצמנו. איך הפכה חנות אופניים חשמליים באילת למוקד עלייה לרגל עבור רוכבים מתל אביב ומכל הארץ. לא יכול להיות שזה רק בגלל המחיר. 

“50% מהלקוחות שלנו הם תיירים מהצפון, ו-50% מהם אילתים או עובדים בעיר”, אומר לנו מייק. לדבריו, בכל הנוגע ל”צפונים” (בשביל אילתים, גם באר שבע זה צפון), הם מגיעים לא רק על הדרך. 

“יש המון שבאים במיוחד בשביל לקנות אופניים חשמליים באילת ללא מע”מ”, הוא מספר, “אין יום שאני לא מקבל בו טלפונים לגבי זמינות של דגמים, סוללות, אביזרים ועוד”. 

כידוע, קניית אופניים חשמליים באילת מבטיחה הנחה מיידית של 17% בעקבות הטבת מע”מ. למשל, אם אופניים חשמליים מסוימים עולים במרכז 5,000 שקלים, באילת אותו הדגם בדיוק יתומחר בקצת יותר מ-4,200 (וזה עוד לפני הנחות ומבצעים שתמיד מאפיינים את העיר הדרומית, ושקיימים גם בענף האופניים). 

100 מ”ר של תצוגה עם עשרות אופניים חשמליים

מייק בייק היא חנות אופניים חשמליים שפועלת כ-5 שנים ועברה לאחרונה שיפוץ משמעותי ומתיחת פנים.

אולם התצוגה המשתרע על פני כ-100 מ”ר מעוצב בקווים נקיים עם חלל פתוח. על הקירות תלויים אביזרים שונים בסדר מופתי, הוקמה עמדת המתנה נינוחה ודגמי האופניים החשמליים ממתינים ללקוחות כמו במסדר. 


החנות ממוקמת במרכז העיר ומציעה כאמור תצוגה של יותר מ-100 מ”ר עם עשרות דגמי אופניים חשמליים. על מנת להתאים לתקציבים שונים ודרישות מגוונות, ומתוך הבנה שזו חנות באילת שבה שהלקוח גם נכנס וגם קונה באותו היום (הרי הוא לא יעשה “סקר שוק” ויחזור בשבוע הבא), קטלוג החנות מאד וורסטילי.

יש בו גם אופניים חשמליים פשוטים במחירים נגישים, וגם דגמי פרמיום מהשורה הראשונה. בין הדגמים המרכזיים שהחנות משווקת אפשר למצוא אופניים חשמליים של סמארט, וואן בייק, קוברה, רובוט, קורטז ועוד.

אבל איך זה עובד ומה חשוב לדעת לגבי אופניים חשמליים באילת? מייק עונה לנו על השאלות הנפוצות שגולשים שואלים אותנו בנושא הזה. 

האם אפשר להזמין בהתאמה אישית?

מייק: “בעיקרון אפשר להזמין דגמים בהתאמה אישית אבל זה לא נפוץ. חשוב להבין שאנחנו לא עושים משלוחים או הובלה, ובכדי שהלקוח ייהנה מרכישת אופניים חשמליים באילת ללא מע”מ, העסקה חייבת להתבצע באילת בלבד.

בכל מקרה לא צריך להגיע ‘נעולים’ מהמרכז על דגם כזה או אחר. עם תצוגה של 100 מ”ר, אין לקוח שלא מוצא את מה שמתאים לו”. 

איפה מטפלים אם קונים אופניים חשמליים באילת?

מייק: “זו אחת השאלות הנפוצות לגבי קניית אופניים חשמליים באילת, והתשובה מתחברת בראש ובראשונה ליבואנים והדגמים שעובדים איתם.

אנחנו, לדוגמה, עובדים רק עם אופניים חשמליים שאנחנו יודעים בוודאות שיש מאחוריהם שירות טוב, מהיר ואיכותי. כזה שנותן ללקוח, וגם לי, שקט נפשי. 

מבחינתנו, גם כשהלקוח יצא מהחנות והוא מגיע לצפון או למרכז, ‘מייק בייק’ ממשיכה לראות בו לקוח שלה. אם הוא צריך עזרה או תקלה, אנחנו מתקשרים לנקודת השירות הכי קרובה אליו, מסבירים לאנשי המקצוע שם שהוא לקוח שלנו, והרוכב רק צריך להגיע ולטפל. בלי להסתבך עם הסברים מיותרים, לשלוף קבלות וכדומה. החבר’ה בצפון סומכים עלינו, ואנחנו סומכים עליהם”. 

איך לוקחים את האופניים הביתה?

מייק: “בכל הנוגע ללקיחת האופניים הביתה, יש שלוש דרכים אופציונליות. הלקוח יכול לקפל את האופניים ולהכניס אותם לתא המטען, לקשור אותם על הגג, או לקנות מנשא חיצוני שעלותו כ-250 שקלים. אנחנו כמובן עוזרים בהכל”. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך