קסדה חכמה עם אורות איתות ובלימה? יש דבר כזה (ויש גם הנחה)

קסדה חכמה עם אורות איתות ובלימה? יש דבר כזה (ויש גם הנחה)

החיבור הטבעי בין אופניים חשמליים להיי-טק מוליד לא מעט גדאג’טים איכותיים. אחד מהם הוא סיפור ההצלחה של הקסדה החכמה מבית חברת לומוס (Lumos). 

הנה לפניכם קסדה שגם עומדת בתקני בטיחות אירופאים מחמירים (מה שהופך אותה לאחת הקסדות הבטיחותיות ביותר כיום בשוק, ראו בהמשך), וגם – חשוב מכל – מאובזרת עם עשרות נורות לד שמאפשרות לסמן איתות או בלימה. קסדה שמעבר לזה שהיא סופר-מגניבה, תשפר באופן דרמטי את הבטיחות שלכם בכביש. ו

בכל יום נפגעים בישראל 6 רוכבים חשמליים

קסדה מונעת 85% מפגיעות הראש

בישראל חובה לרכוב על הכביש

לאור נתוני עמותת “אור ירוק” לפיהם חבישת קסדה מונעת כ-85% מפגיעות הראש של הרוכבים, ובמקביל האכיפה המתגברת בתחום (250 ש”ח קנס בגין “אי חבישת קסדת מגן”), הרוכב החשמלי החליט לפרגן לכם עם סקירה של הקסדה החכמה והמדליקה (תרתי משמע). בונוס – יש גם הנחה לגולשי “הרוכב”.

  • לחצו כאן (לינק) או הקלידו את קוד הקופון ebiker ותקבלו את ההנחה.  

גיוס המונים שהחל ב-150 אלף דולר ונגמר כמעט במיליון

הסיפור שלנו מתחיל בשנת 2016, עם קמפיין גיוס המונים שהצליח מעבר למצופה. “היעד שסימנו היה 150 אלף דולרים”, מספר דור סיידוף, בעלים ומנכ”ל לומוס ישראל, “להפתעתנו, או שלא, המיזם הסתיים בהצלחה מסחררת, עם השקעת המונים בסך של כמעט 850 אלף דולרים. היום החברה יושבת בהונג-קונג, הפיתוח נעשה בסינגפור והקסדה משווקת בחמש יבשות בהצלחה”. 

קראו עוד:

המוצר נחשב לפופולרי בצפון אמריקה ובמערב אירופה, ויעידו על כך בין השאר אין ספור תמונות של רוכבים חשמליים עם הקסדה על רקע מגדל אייפל או גשר הזהב בעמוד האינטסגרם של לומוס. החדירה לישראל הייתה מהירה, כשהקסדה כובשת בקלות את הרוכבים החשמליים שמתאהבים בטכנולוגיה, ובגאדג’טים שהופכים את הרכיבה למגניבה, בטיחותית ואלגנטית.

עשרות נורות לד מקדימה ומאחורה. קסדת לומוס

“הכניסה לשוק הישראלי הייתה מצוינת”, מספר סיידוף, “הרוכבים החשמליים בארץ מעריכים טכנולוגיה, והקהל פשוט משוגע על גאג’דטים. זה לא מפתיע שאנחנו רואים רכישות רבות על ידי עובדים בתעשיית ההיי טק ובחברות כמו אינטל, מוביליי, מייקרוסופט, פייסבוק, גוגל, you name it”. 

קסדה חכמה? מה זה בכלל אומר?

קסדת לומוס קיק-סטארט היא קסדה חכמה שמצוידת בעשרות נורות לד מקדימה ומאחורה. הנורות מאפשרות לאותת ימינה ושמאלה, ונדלקות (אוטומטית) כאורות בלימה בהאטה. היות שהחוק בישראל קובע כי רוכבי אופניים חשמליים חייבים לרכוב על הכביש (בהעדר שבילי אופניים), מדובר בקסדה שהיא אביזר בטיחותי ראשון במעלה.

כל רוכב חשמלי שמבלה בכבישי המרכז יודע כמה מסוכנת הנסיעה בלב הכרך העירוני. בג’ונגל שבו אופניים חשמליים הם שחקן “קל משקל” לצד “כרישים” כמו אוטובוסים, רכבים, ג’יפים, אופנועים ועוד. בסיטואציה הזו היכולת של הרוכב להדליק אורות בלימה או לסמן איתות לימין או לשמאל, עשויה להציל חיים. ממש ככה.  

משקלה של הקסדה הוא 340 ג’ בלבד והיא מתממשקת עם אפליקציה ייעודית לכיול לצורכי הרוכב. היא ניזונה מסוללת ליתיום איכותית נטענת (זמן טעינה כשעתיים), שמספיקה ל-3 שעות של תאורה רצופה או 6 שעות של תאורה מהבהבת. 

בטיחות קסדת אופניים לפי התקן האירופאי המחמיר

עד כמה הקסדה בטוחה? שאלה טובה ולפני זה קצת רקע. ישנם כיום בעולם שלושה תקנים מרכזיים לבטיחות קסדות אופניים – התקן האמריקני, התקן הקנדי והתקן האירופאי.

התקן האירופאי (EN1078) הוא המחמיר ביותר, ועל כן מכון התקנים הישראלי קבע אותו כסטנדרט לייבוא קסדות ארצה. לצערנו, בחנויות השונות בישראל ובאינטרנט אפשר להזמין קסדות שמציגות את עצמן כבעלות תקן אירופאי, אך שבפועל הן רחוקות ממנו מאד. קסדת לומוס, לעומתן עומדת בתקן האירופאי בלי אותיות קטנות. 

כמה זה עולה וכמה זה עולה לגולשי הרוכב החשמלי?

הקסדה זמינה בשני דגמים הנבדלים זה מזה במספר נורות הלד. דגם הקלאסיק, היקר יותר, שמחירו 690 ש”ח, ודגם הלייט הבסיסי יותר שנמכר בעבור 550 ש”ח. גולשי הרוכב החשמלי נהנים מהנחה של 10% ברכישת הקסדות. הדרך הטובה ביותר לקנות את הקסדה היא באתר היבואן הרשמי שעושה משלוחים חינם לכל הארץ, כולל אילת. לחצו כאן (לינק) או הקלידו את קוד הקופון ebiker באתר של היבואן הרשמי ותקבלו את ההנחה.   

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך