אופניים חשמליות שלדה נמוכה

אופניים חשמליות שלדה נמוכה

אתר הרוכב החשמלי, המהווה בית לכ-10,000 רוכבים חשמליים בחודש, מקבל גם מאות פניות לייעוץ והכוונה (גם אתם מוזמנים להתקשר, לחצו כאן). אחת השאלות הנפוצות שאנחנו נשאלים לגביהן עוסקת בחיפוש אחר אופניים חשמליות עם שלדה נמוכה. 

מה המשמעות של השלדה הנמוכה ומה יתרונותיה? האם אופניים חשמליות שלדה נמוכה מתאימות גם לכם? הרוכב החשמלי מסביר ומפרט. 

קראו עוד על:

השלדה היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר באופניים החשמליים ובשנים האחרונות ישנה התפתחות דרמטית בנושא הזה, במסגרת החשיבה של היבואנים על “סביבת הרוכב החשמלי”. יותר נוחות, יותר יציבות, יותר בטיחות וגם – כמובן – עיצוב ונראות. 

היתרון המרכזי של אופניים חשמליות עם שלדה נמוכה הוא שקל מאד לעלות ולרדת על הכלי. אלו אופניים חשמליים שמתאימים לרוכבים נמוכים ונשים, ובדרך כלל מומלצים למי שרוצה להרכיב ילדים (קראו כאן עוד על אופניים חשמליים עם כיסא ילד). 

החיסרון הבולט של אופניים חשמליים על שלדה נמוכה הוא בכך שהם אינם יכולים להיות עם שיכוך מלא. נכון להיום, אין אף דגם בישראל של אופניים חשמליים 2021-2022 שמגיע גם עם שלדה נמוכה וגם עם שיכוך מלא. זאת בעוד שהדגמים של האופניים המאובזרים עם שיכוך מלא אחורי הופכים לפופולריים מאד. ייתכן בהחלט שבקרוב אחד מהיבואנים “ירים את הכפפה” ויביא לישראל דגמים משולבים של שיכוך מלא עם גזרה נמוכה, אך בינתיים אין כזה בנמצא. 

מצד שני, אנחנו רואים שהנושא של אופניים חשמליות שלדה נמוכה כולל בימינו גם אופניים עם צמיגים רחבים. בדרך כלל במידת האמצע הפופולרית – מיני פאט (קראו כאן על אופניים חשמליים עם גלגלי 3 אינצ’). 

כמה עולים אופניים חשמליים שלדה נמוכה?

מחיריהם של אופניים חשמליים עם שלדה נמוכה תלויים בדרך כלל במפרט החשמלי שכולל את המנוע, הסוללה (בעיקר מבחינת אמפר) והבקר. המחירים הנפוצים בשוק נעים החל מכ-4,000-4,500 שקלים ועד 6,500-7,500 שקלים לדגמים של אופניים פרמיום. 

כמובן שיש לקחת בחשבון בחישוב התקציב גם את ההוצאות הנלוות לאופניים כמו קסדות, מנעול, כיסא אחורי ושדרוגים (למשל, הגדלת טווח נסיעה על ידי רכישת סוללה עם אמפר גבוה – קראו כאן להרחבה).

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך