אופניים חשמליות עם אמפר גבוה

אופניים חשמליות עם אמפר גבוה

מחפשים אופניים חשמליים עם אמפר גבוה? אופניים חשמליות עם אמפר גבוה שיגיעו למרחקים של יותר מ-50 ק”מ בלי לראות שקע? הרוכב החשמלי מסביר 

אתר “הרוכב החשמלי” שמפעיל מוקד ייעוץ יחיד מסוגו בישראל לבחירת אופניים חשמליים, ומפנה לקוחות לחנויות אמינות ודגמים מומלצים, מקבל אלפי פניות בשנה. אחת השאלות הנפוצות שאנחנו נשאלים עוסקת במרחק הנסיעה. כלומר, האם כדאי להשקיע ברכישת אופניים חשמליות עם אמפר גבוה וכמה רחוק (באמת) תוכלו להגיע. מכיוון שזו סוגיה שמעסיקה רוכבים חשמליים רבים, החלטנו לענות עליה פעם אחת ולתמיד (בקצרה ולעניין). 

קראו עוד על:

החיפוש אחר אופניים חשמליים למרחקים גדולים נובע מסיבות שונות. אלה יכולים להיות שליחים שרוצים כמה שפחות להתעסק עם סוללות ומטענים בזמן המשמרת, עובדים שגרים במרחק של יותר מ-10-15 ק”מ ממקום העבודה ומעדיפים דו-גלגלי-חשמלי על פני הפקקים, סוכני שטח שמזנקים מנקודה לנקודה וגומעים מרחקים גדולים במהלך היום ועוד. 

כשאנחנו מדברים על אופניים חשמליים לטווח גדול אנחנו מתמקדים בעיקר בסוללה, ולמען הדיוק בהספק שלה שנמדד באמפר/שעה ובקיצור “אמפר”. ככל שתיקנו אופניים חשמליות עם אמפר גבוה יותר, כך טווח הנסיעה שלכם יגדל בהתאמה. 

בכל הנוגע לדגמי אופניים חשמליים 2021 ו-2022, הספק הסוללות הנפוץ נע סביב הסקאלה שבין 8-10 אמפר לדגמים פשוטים ועד 20-21 אמפר בקטגוריה של אופניים חשמליות יוקרתיות. חשוב להדגיש כי האמפר משפיע לא רק על הטווח אלא גם נחשב לברומטר מבחינת המחיר:

  • 8-10 אמפר שעה – טווח נסיעה של כ-20-25 ק”מ. מחיר: 3,000-4,000 שקלים. 
  • 11-14 אמפר שעה – טווח נסיעה של כ-25-35 ק”מ. מחיר: 4,000-5,500 שקלים. 
  • 15-18 אמפר שעה – טווח נסיעה של כ-35-45 ק”מ. מחיר: 5,500-7,000 שקלים. 
  • 19-21 אמפר שעה – טווח של כ-45-60 ק”מ. מחיר: 7,000 שקלים ומעלה. 

הנתונים שכאן מבוססים על הממוצע של הקשר בין טווח ק”מ לאמפר. שימו לב שלעתים היבואנים והיצרנים מציגים נתונים גבוהים יותר ומדובר למעשה בביצועי “מעבדה”. ממש כמו שיש הבדל בין נתוני צריכת הדלק בעולם הרכב, שאינם מעידים בפועל על המרחק שהמכונית תוכל לעשות בשטח, כך גם בענף האופניים החשמליים. 

אופניים חשמליות עם אמפר גבוה – מאפיינים מרכזיים

אופניים חשמליות עם אמפר גבוה הן בד”כ אופניים חשמליים עם 18 אמפר ומעלה. מחירם בשוק מתחיל ב-6,500-7,000 שקלים, תלוי בדגם, ועולה צפונה עד כדי 8,500-9,000 שקלים. לרוב האמפר הגבוה מביא עמו גם מפרט עשיר בתחומים נוספים:

  • בלמים הידרואלייםקראו כאן להרחבה
  • מזלג כפול קדמי עוצמתי ולעתים מזלג כפול קדמי גבוה. 
  • מנועים חזקים (350-750 וואט) – יצוין כי התקן הישראלי מתיר למנועים תקרת גובה של 250 וואט, אך בשוק נמכרים גם דגמים “חזקים” יותר. 
  • סוללות 48 וולט תמיד ולעתים אף סוללות בעלות מתח של 55 וולט ומעלה. 
  • שיכוך מלאקראו כאן להרחבה
  • גלגלים רחביםקראו כאן להרחבה

במילים אחרות, כשאתם קונים אופניים חשמליים עם אמפר גבוה אתם מקבלים בד”כ מוצר שהוא לא רק עם טווח גדול אלא גם עם מפרט עשיר. דגמי הפרמיום הללו משווקים בחנויות המובחרות ואתם מוזמנים להתייעץ עם מוקד “הרוכב החשמלי” (כאן) לפרטים נוספים. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך