אופניים חשמליים בחיפה – מה חשוב לדעת כשרוכבים על חשמל בכרמל?

אופניים חשמליים בחיפה – מה חשוב לדעת כשרוכבים על חשמל בכרמל?

בשנים האחרונות חלה עלייה דרמטית במספר החיפאים שמחליטים להשאיר את הרכב בבית ומעדיפים להתנייד על אופניים חשמליים בחיפה. במקביל ישנה צמיחה עקבית של סלילת שבילי אופניים חשמליות בעיר שעל המפרץ, והעירייה אף הגישה לאחרונה תוכנית אב שאפתנית מאד לטיפול בתשתיות לדו-גלגלי. 

גם במוקד הייעוץ של פורטל הרוכב החשמלי, שמקבל מאות פניות בחודש, אנו נשאלים רבות לגבי אופניים חשמליות בחיפה. איך בוחרים נכון, על מה צריך לשים דגש וכדומה. אז חיפאים יקרים וחבר’ה מהקריות, הנה כמה טיפים מעולים לרכישת אופניים חשמליים בחיפה והסביבה. שנתחיל?

הטופוגרפיה בבחירת אופניים חשמליים בחיפה 

הפרמטר המרכזי והחשוב ביותר לגבי בחירת אופניים חשמליות בחיפה הוא הכרה בתוואי הטופוגרפי של העיר. העליות הרבות, ובמיוחד כמובן העלייה מקו החוף לכרמל, דורשים אופניים חשמליים מתאימים וחזקים. 

כשאתם בוחרים אופניים חשמליות לעליות המרכיב העיקרי שמעניין אתכם זה המנוע. ככל שהוא חזק ואיכותי יותר, כך האופניים שלכם יצליחו יותר בקלות לטפס את הטופוגרפיה החיפאית. 

אופניים חשמליים בחיפה, אופניים חשמליות בחיפה

כמה חזק צריך להיות המנוע שלכם כשאתם קונים אופניים חשמליות בחיפה? כמה שיותר. חשוב להדגיש כי למרות שהתקן הישראלי קובע במפורש שמנועי אופניים חשמליים צריכים להיות עד 250 וואט, ישנם בשוק גם אופניים חשמליים עם מנועים חזקים יותר. הם אמנם אופניים לא תקניים (ולא “חוקיים”), אך בהחלט נפוצים. 

קראו עוד על:

אנחנו מדברים מבחינה זו על אופניים חשמליים עם מנועי 350 וואט עד 1,000 וואט (ואפילו יותר). הסטנדרט בשוק כיום הוא 350-75- וואט. ככל שהמנוע חזק יותר, כך ההתמודדות על העליות החיפאיות תהיה בהתאמה. ממש כמו ההבדל בין רכב עם מנוע 1,400 לרכב עם מנוע 2,000. 

מרחק גדול בהתאם לעיר גדולה

חיפה היא אחת מהערים הגדולות בישראל וכשמכניסים אליה גם את הקריות אז אנחנו מדברים כבר על כרך עירוני רציני. לכן, בשילוב עם התוואי הטופוגרפי המאתגר, בבחירת אופניים חשמליות בחיפה כדאי לחשוב גם על טווח הנסיעה (קראו כאן על טווח נסיעה של אופניים חשמליים). ככל שהאופניים שלכם יהיו בעלי סוללה עם אמפר גבוה יותר, כך ההנאה והאיכות של הכלי יהיו בהתאמה. אופניים חשמליים עם 20 אמפר, לדוגמה, יוכלו לשרת אתכם לימי רכיבה שלמים בחיפה מקצה לקצה, מבלי שתצטרכו לעצור להטעין. 

שימו לב שהמרחק לא נוגע רק לגובה האמפר. ישנו משקל רב גם לאופן שבו אתם רוכבים. לדוגמה, אם תקפידו להשתמש בפדלים תוך כדי הרכיבה ולא תסתמכו אך ורק על מצערת החשמל (“ידית הגז”), תאריכו משמעותית את המרחק של הרכיבה. בפרט כאשר המסלול שלכם כולל גם עליות שמכבידות על המנוע ו”גומרות” את הסוללה. 

אופניים חשמליים בחיפה, משתמשים ברכבת ובכרמלית

חיפה היא עיר עם תחבורה ציבורית חכמה ואפקטיבית. בין אם מדובר על הכרמלית הפופולרית ובין אם על תחנות הרכבת המרשתות אותה ואת הקריות. במידה שאתם מתכננים לשלב רכיבה על אופניים חשמליים בחיפה עם שימוש בפתרונות התחבורה הציבורית על בסיס רכבת, כדאי לקחת בחשבון פרמטרים כדוגמת עובי צמיגים (אופניים חשמליים עם גלגלי בלון אינם עולים לרכבת), קיפול מהיר ונוח וכדומה. 

לא יודעים איך לבחור אופניים חשמליות בחיפה? לא יודעים איפה לקנות? התייעצו עמנו. מוקד הייעוץ של אתר “הרוכב החשמלי” ממתין לכם עם טיפים והמלצות על דגמים מתאימים של אופניים חשמליים בחיפה אשר יספקו את המענה ההולם והטוב ביותר (לחצו כאן ליצירת קשר). ההתייעצות עם הרוכב החשמלי הינה חינם.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך