אופניים חשמליים בחורף – טיפים של גשם מהרוכב החשמלי הרטוב

אופניים חשמליים בחורף – טיפים של גשם מהרוכב החשמלי הרטוב

אופניים חשמליים וקיץ הולכים ביחד כמו אבטיח וגבינה בולגרית. אבל כשהחורף מגיע, ולמרות שזה “רק” החורף הישראלי, הרוכבים החשמליים נכנסים למגננה. אז מבלי להאריך במילים מיותרות, הרוכב החשמלי נותן לכם כמה טיפים מעולים לחורף חם ומחשמל. קדימה, בואו נצא לדרך.

לרכב על אופניים חשמליים בגשם – בטיחות מעל הכל

לפני שנתחיל בכלל לדבר על ציוד מגן ומעילים, העיקרון החשוב ביותר שעליכם להקפיד עליו הוא בטיחות. ונאמר שוב – בטיחות, בטיחות, בטיחות. ממש כמו ברכב או באופנוע, גם כשאתם רוכבים על אופניים חשמליות בחורף, פשוט נוסעים בזהירות יתרה. יותר לאט, יותר בתשומת לב, ויותר ברוגע.

במיוחד בימים הראשונים של החורף, אחרי הגשם הראשון, כאשר שבילי האספלט מחליקים באופן מיוחד. זכרו גם שבישראל, מכיוון שיש מרווח גדול בין גשם לגשם, כל גשם הוא “גשם ראשון”. האצה לא זהירה או סיבוב שיילקח במהירות גבוהה מדי, ואתם עלולים למצוא את עצמכם מאבדים שליטה. בקיצור, בחורף פשוט רוכבים לאט.

הכן את האופניים החשמליות לחורף

נהיגה זהירה מתחילה עם כלי רכב זהיר. עוד לפני שאתם שולפים את המטריה, חשוב מאד להכין את האופניים החשמליים לחורף. “הכן רכבך לחורף”, הגרסה הדו-גלגלית. את ההכנה לחורף מומלץ לעשות בחנות אופניים חשמליים שמחזיקה גם מעבדת תיקונים מקצועית. בין הבדיקות הרצויות בעניין זה ניתן לציין למשל: חיזוק ברגים, חיזוק בלמים, החלפת רפידות, החלפת צמיגים שחוקים, החלפת בטריות בפנסים (כולל הפנס האחורי, כמובן), חיזוק הכידון וכו’.

אין מדובר בעניין של מה בכך. הפעולות הטכניות הללו הן מצילות חיים. ממש ככה. ניקח לדוגמה את הבלמים, תחילת החורף היא זמן מעולה להחליף לרפידות חדשות. הבלימה על המשטחים הרטובים דורשת מאמץ יתר מהבלם, והשחיקה הינה בהתאם. כמו כן, בלמים שאינם חזקים דיו הם מהגורמים הידועים להחלקות. כלומר, לא רק שהבלם הישן לא יעצור היטב, אלא שהוא עלול אף לסכן אתכם.

הדברים נאמרים כמובן גם לגבי הצמיגים, אשר כמעט אף פעם לא מוחלפים (אלא כאשר אתם מגיעים למעבדת תיקונים עם פנצ’ר משמעותי ביותר). עם בוא החורף, כדאי מאד לשקול את החלפת הצמיגים הישנים בחדשים.

ציוד חורף לאופניים חשמליים – מה מומלץ?

קצת לפני שהחורף מגיע, כדאי מאד להצטייד עם קצת ביגוד חם ואיכותי. בחנויות מטיילים תוכלו למצוא לא מעט פתרונות מבחינת ציוד חורף לאופניים חשמליים. ראשית, חליפת סערה. מומלץ לרכוש חליפת סערה איכותית, ורצוי שהיא תהיה כזו המתקפלת לשק קטן (כזה שנכנס בקלות לתיק שלכם על הכידון או על הסבל). אל תסתפקו רק בחלק העליון, ורכשו גם מכנסי סערה.

ציוד נוסף הוא כפפות, וכאן חשוב להקפיד על כפפות שיהיו אטומות לגשם. אם תסתמכו על כפפות צמר תגלו כבר בגשם הראשון שהן נרטבות ויוצרות אפקט הפוך על הידיים (מקררות אותן). רכשו כפפות מותאמות לגשם ואל תתפשרו על איכות. ציוד חורף מומלץ נוסף הוא כמובן אפוד זוהר, ואין בכלל צורך להרחיב במילים אודות קסדה המותאמת לראשכם.

לשמור על המערכת החשמלית של האופניים

אופניים חשמליים מאובזרים במערכות חשמליות שונות – סוללה, מנוע, בקר, צג וכו’. המערכות הללו אמנם מוגנות מגשם, אך אינן יכולות לעמוד ברציפות תחת מטר סוער. על כן, בכל פעם שאתם מסיימים רכיבה, הקפידו להכניס את האופניים למקום סגור. גם אם זה אומר שתצטרכו לקפל אותם ולקחת את האופניים איתכם לחניון. אם תשאירו את האופניים החשמליים תחת הגשם, הם פשוט עלולים להיהרס.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך