אופניים חשמליות עם גלגלים עבים

אופניים חשמליות עם גלגלים עבים

בשיחה שקיימתי לאחרונה עם בעל חנות אופניים חשמליים במרכז, ושאלתי אותו האם באמת כדאי להגדיל את התקציב ולקנות אופניים חשמליות עם גלגלים עבים, התשובה שניתנה לי היא “כן, בוודאי”. “אבל שנייה”, הקשתי על הבחור, “מה אתה אומר ללקוח שמודיע לך שיש לו אופניים חשמליים עם גלגלים רגילים, ושהוא מכריז שהוא מרוצה מאד?”. הוא הרים את עיניו מבעד לפנצ’ר בגלגל אחורי שתיקן וענה בלי להסס – “אני אומר לו דבר פשוט, ברגע שתרכב על גלגלים עבים, לא תוכל לחזור לסטנדרט הדק“.

בימים בהם אנחנו נפגשים יותר ויותר עם אופניים חשמליות עם גלגלים עבים, הידועות גם בתור אופניים חשמליות עם גלגלי בלון, חשוב להבין מה הסיפור שלהן. האם שווה לקנות אופניים חשמליות עם צמיגים עבים, וחשוב לא פחות – האם יש להם חסרונות (לצד יתרונותיהם הרבים שיפורטו להלן). אז בלי יותר מדי הקדמות מיותרות, הרוכב החשמלי לוקח אתכם לסיבוב ברוחב ארבעה אינצ’ים.

דבר ראשון נגדיר באופן מקצועי מהם אופניים חשמליים עם גלגלים עבים. במקור, אם תרצו לדעת, מדובר בדגמים מיוחדים של אופניים חשמליות המיועדות לרכיבה בתנאי שטח מורכבים – שלג, עפר, חול וכדומה. בישראל האופניים הללו נהנים מביקוש רב משום שהם יציבים, אמינים, ובדרך כלל מגיעים עם אבזור טכנולוגי וחשמלי ברמה גבוהה. שלא כמו אופניים חשמליים עם גלגלים רגילים – שעובי צמיגיהם הוא בדרך כלל 2.25 אינצ’ – אופניים חשמליות עם גלגלי בלון מגיעות עם צמיגים מאסיביים בעובי של 3-4 אינצ’. אלו אופניים חשמליות יקרות יותר, ועל הג’אנט מורכבים בדרך כלל צמיגים ממותגים מעולם הרכב (כמו Kenda).

באד בוי 2020, אופניים חשמליים דגמים, אופניים חשמליים מומלצים, bad boy ebike

רולינג בי75, רולינג אופניים חשמליים, דגמים אופניים חשמליים, אופניים חשמליים פרימיום

 

אופניים חשמליות עם גלגלים עבים – יתרונות מרכזיים

היתרון הראשון והבולט (תרתי משמע) של הגלגלים העבים הוא יציבות. אופניים חשמליים עם גלגלים עבים הם מאד מאד יציבים. היות שאנחנו מדברים כאן על אופניים חשמליות, שמגיעות למהירות של 25 קמ”ש ושמוצאות את עצמן באופן תדיר על הכביש, לא מדובר בעניין של מה בכך.

נהפוך הוא, אופניים חשמליים עם גלגלים עבים הם אופניים מאד בטוחים ואמינים. הם מגיעים למהירות גבוהה בקלות, אינם מושפעים מכל מהמורה קטנה בשטח, מטפסים (שלא נאמר מדלגים) במעברי שביל-מדרכה, והופכים את הרכיבה לקלילה ונוחה. עוד יתרון הוא כמובן המראה המלוטש. אם אתם מסוג האנשים שמחפש אופניים חשמליים כתחליף לאופנוע או קטנוע, אופניים חשמליות עם גלגלי בלון הן האופציה המושלמת עבורכם.

נשיאת משקלים – פרמטר חשוב

רכיבה על אופניים חשמליים בישראל היא רכיבה פונקציונלית. אנחנו קונים אופניים חשמליות בשביל להשתמש בהן ככלי רכב לכל דבר ועניין. הרוכבים החשמליים בישראל מתניידים על אופניים חשמליות לעבודה, למשרד, לאוניברסיטה, למוסדות החינוך של הילדים ואפילו במסגרת עבודתם (שליחים, סוכנים, אנשי מקצוע וכדומה).

משקל הנשיאה האפשרי הוא פרמטר חשוב. אופניים חשמליות עם גלגלי בלון מאפשרות לשאת משקלים גדולים במיוחד, שחוצים אפילו את הרף של 120-130 ק”ג. בדרך כלל גם בזכות היותם מצוידים בגלגלי מגנזיום המיוצרים ביציקה אחת.

אופניים חשמליות עם גלגלים עבים – כמה אינצ’ לשים לכם?

כאשר הגלגלים העבים החלו לכבוש את ענף האופניים החשמליים בישראל, הדגמים המרכזיים היו דגמים של אופניים חשמליות עם גלגלי בלון קלאסיים בעובי של “4. ככל שהטרנד הלך והתפתח, היבואנים הבינו שצריך לעשות גם מדרגת ביניים. רוכבים רבים שהיו מעוניינים באופניים חשמליות עם גלגלים עבים, נרתעו מהגודל והעובי, ובחרו בכל זאת בדגמים הרזים. היבואנים הבינו את המסר והתוצאה כבר כאן – חנויות אופניים חשמליות משווקת לרוכבים גם דגמי ביניים של אופניים חשמליים עם גלגלים בעובי “3.

 

ומה עם החסרונות?

כמו כל דבר טוב, גם אופניים חשמליים עם גלגלי בלון מאובזרים במספר חסרונות. אמנם לא חסרונות משמעותיים, אך בהחלט דברים שכדאי לשקול כשאתם בוחרים אופניים חשמליים. ראשית ומעל הכל – המשקל. אופניים חשמליים עם גלגלים עבים שוקלים מטבע הדברים כ-15%-20% יותר מאופניים חשמליים עם גלגלי 2.25 אינצ’.

זהו שיקול מרכזי במיוחד אם אתם אמורים לשאת את האופניים לקומה שלישית בדירה שלכם ברמת גן או תל אביב, אך יכול להיות רלבנטי גם עבור רוכבים שיש להם מעלית. כל רוכב חשמלי יודע שמתישהו יגיע הרגע שבו הוא ייאלץ לשנס את מותניו ולהרים את האופניים. בנוסף, משקל האופניים משפיע גם על הקושי הרב שבנסיעה עם סוללה חלשה או גמורה. אם אופניים רגילים עוד יכולים לסבול דיווש למטען הקרוב, כשיש לכם אופניים חשמליות עם גלגלים עבים, לא יהיו מצפים לכם חיים קלים.

חיסרון נוסף הוא פנצ’רים. כשם שהצמיג רחב יותר, כך גדל הסיכון שכל קוץ או סיכה בדרך יוציאו ממנו (ומכם) את האוויר. זהו עיקרון פיסיקלי פשוט – יותר שטח פנים, יותר חשיפה לקוצים. שימו לב שהגלגלים שלכם אמנם עבים מבחינת רוחבם, אך לא מבחינת עומקם. מעטפת הצמיג בגלגלים העבים היא בדיוק אותה המעטפת בגלגלים הרגילים. עוד חיסרון המתלווה לאופניים הללו הוא העדר הגמישות בקיפול ובאחסנה.

נכון, כל אופניים חשמליות עם גלגלים עבים הן גם אופניים מתקפלות, אך ברור שהרבה יותר מסובך לקפל ולאחסן אופניים שהצמיגים שלהם הם כמעט כמו צמיגי אופנוע. זה נכון גם להעמסת האופניים לרכב, גם להכנסת האופניים למעלית וגם להנחתם במחסן. במאמר מוסגר נציין כי אם אתם מתכננים להשתמש ברכבת ישראל, עדיף לכם להימנע מאופניים חשמליים עם גלגלי בלון, אשר העלאתם לרכבת אסורה.

לסיכום, אופניים חשמליות עם גלגלים עבים מספקות מענה למגוון רחב של צרכים. אלו אופניים מאד יציבים, סופר-בטיחותיים, מהירים ואלגנטים. הגלגלים העבים מעניקים לכם את האפשרות לשאת על האופניים משקלים גדולים, כולל הרכבה של נוסע נוסף. מצד שני יש להם גם חסרונות שעלולים להפוך אותם לבלתי אטרקטיביים בעליל עבור רוכבים מסוימים. כשאתם שוקלים איך לבחור אופניים חשמליות, ומתלבטים לגבי אופניים חשמליות עם גלגלי בלון, וודאו שהרכישה נעשית לאחר שבחנתם את כל הפרמטרים שצוינו לעיל, והצלבתם אותם עם הדרישות שלכם.

לרשימת חנויות אופניים חשמליים מובילות קרובות לאזור מגוריכם – היכנסו לאינדקס החנויות שלנו.

לדגמי אופניים חשמליים מומלצים לחץ כאן

תן לרוכב החשמלי לעזור לך

לקבלת הצעות מחיר מיוחדות, לייעוץ לגבי דגמים מומלצים וחנויות מומלצות במיוחד –

השאר טלפון או מייל ונחזור אלייך בהקדם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך