כמה שוקלים אופניים חשמליים?

כמה שוקלים אופניים חשמליים?

המוקד של אתר “הרוכב החשמלי” שמקבל מאות פניות בחודש לייעוץ (שניתן חינם), עונה לרוכבים החשמליים לגבי התאמת הצרכים שלהם לכלי הממונע. במקרים רבים אנחנו מתבקשים לענות לשאלה כמה שוקלים אופניים חשמליים וחשוב מאד להבהיר את הנושא. מעבר לכך שגם אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בכל דבר, כמובן – לינק ליצירת קשר

משקל אופניים חשמליים חשוב מאד בעיקר לרוכבים שמעוניינים לקנות אופניים חשמליות קלות. בדרך כלל הסיבה לכך קשורה בזה שהרוכב (ופעמים רבות הרוכבת) גר (או גרה) בקומה גבוהה בלי מעלית. 

לא רק המשקל אלא גם החלוקה שלו 

אופניים חשמליים “רגילים”, שאינם אופניים חשמליים קלים, שוקלים בין 25 ק”ג ל-35 ק”ג. מדובר בכלי שממש (אבל ממש) לא קל להרים אותו לגבהים. במיוחד לאור העובדה שחלוקת המשקל את האופניים היא לא אחידה (החלק האחורי כבד משמעותית מהחלק הקדמי), ורוכב קטן מימדים יתקשה גם לאחוז בו היטב מכל כיוון. 

קראו עוד על:

הבעיה היא שבניגוד לאופניים רגילים שאפשר למצוא במשקלים נמוכים במיוחד, אופניים חשמליים צריכים מינימום של מסה בכדי להחזיק מערכת חשמלית וסוללה איכותית. הקטגוריה של האופניים החשמליים הקלים כוללת דגמים במשקל 14-18 ק”ג ולצערנו היא עדיין לא מספיק מפותחת בישראל. זאת למרות שהביקוש הרב שהולך וצובר תאוצה. 

בין הדגמים הקלים הבולטים שקיימים כיום בשוק ניתן לציין למשל את הסייקו פיקסי והג’אגר שפרונג של חברת אקופאן, את הדגם הקטן של חברת סמארט הפופולרית וכמובן הקונינג נאנו של קונינג. זה גם המקום להוציא ממנו קריאה ליבואנים, אל תפקירו בצד הדרך את הרוכבים הקטנים או את אלה שנאלצים לשלם סכומי עתק על דירה בתל אביב בקומה שלישית בלי מעלית. 

אופניים חשמליים קטנים יכולים בהחלט לתת מענה לצורך שקיים בשוק ושהולך ומתגבר. חבל מאד שבשל ההעדר המבחר בשוק, רבים מהרוכבים שמחפשים כלי קל נאלצים בעל כורחם לוותר על התענוג. 

אז כמה שוקלים אופניים חשמליים רגילים?

מלבד אופניים חשמליות קלות, אופניים חשמליים מתחלקים לשלוש קטגוריות של משקל שניתן לחלק אותן בדרך כלל לפי עובי הצמיגים. אופניים חשמליים עם צמיגי 2.25 אינצ’ (רזים) ששוקלים כ-25 ק”ג, אופניים חשמליים עם צמיגי 3 אינצ’ (מיני פאט) השוקלים כ-30 ק”ג ואופניים חשמליים עם גלגלי בלון שמשקלם מטפס אפילו ל-35 ק”ג ומעלה. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך