אופניים חשמליים בקיץ – טיפים לעונה החמה

אופניים חשמליים בקיץ – טיפים לעונה החמה

אחת הסיבות הידועות לגבי ההצלחה של האופניים החשמליים בישראל היא מזג האוויר הים תיכוני. במדינה שיש בה כמה עשרות ימי גשם בשנה, ובשאר הזמן בקושי צריך לשים מעיל, אופניים חשמליים מתלבשים עלינו כמו גבינה בולגרית על אבטיח.

מצד שני, אנחנו מקבלים לא מעט פניות מצד גולשים שרוצים לקנות אופניים חשמליים אבל מחפשים טיפים פרודוקטיביים לקיץ. החל מעצות לגבי רכיבה נכונה וכלה בשאלות שעוסקות בתחזוקת אופניים חשמליים בחום. הרוכב החשמלי, עם משקה קר בידיו, נותן לכם טיפים מניסיון אישי. 

תחזוקת אופניים חשמליים בקיץ

בשנת 2010, כשהופיעו בישראל הדגמים הראשונים של האופניים החשמליים, אלו היו מוצרים מאד בוסריים. היום, יותר מעשור לאחר מכן, התמונה היא שונה לחלוטין. זהו שוק עם עשרות יבואנים המייבאים מדי שנה למעלה מ-100,000 אופניים חשמליים לישראל. האופניים שמגיעים ארצה עברו מבחני שוק מחמירים, עומדים בתקנים שונים וחשוב מכך – מותאמים לצרכי הרוכב החשמלי הישראלי. 

קראו עוד:

ככל שלא מדובר על אופניים חשמליים פשוטים וזולים במיוחד, כל הדגמים מותאמים להתמודד עם הקיץ הישראלי. עם זאת, אופניים חשמליים – בהתאם לשמם – הם בסופו של דבר מוצר חשמלי. על כן יש כמה דגשים שחשוב לדעת לגביהם בעונה החמה:

  • לא משאירים אופניים תחת השמש זמן ממושך מדי. 
  • משתדלים לחנות במקומות מוצלים ועדיף סגורים ומאווררים. 
  • מקפידים למלא אוויר בצמיגים ונמנעים מרכיבה על גלגלים לא מנופחים. 
  • מחזקים את הבלמים באופן קבוע ובכל מצב של היחלשות

אם תשמרו על הכללים האלה, שהם כמובן ממש לא מורכבים, תאריכו באופן משמעותי את חיי האופניים החשמליים שלכם. תחזוקה נכונה וראויה מאפשרת לכם ליהנות מהמוצר הדו-גלגלי לאורך כל הקיץ, וסביר להניח שגם לקיץ שאחריו. בנוסף, מה שנכון לא רק לקיץ, היו קשובים לאופניים. כל פעם שאתם שומעים צליל מוזר (חריקה, קלאק, שפלאק וכו’), אל תתעלמו. ברור לגבי חנות אופניים חשמליים קרובה ובדקו את התקלה. 

רכיבה בטוחה בקיץ

אופניים חשמליים משמשים את הישראלים ככלי רכב לכל דבר ועניין. מחקר שבוצע לאחרונה על ידי הטכניון, בעבור משרד התחבורה, מצא שכ-80% מהרוכבים הם בגילאי 19 ומעלה. כלומר, יכולים להוציא רישיון ומעדיפים לרכוב על אופניים חשמליים. אופניים חשמליים משמשים את רוכביהם בכדי להגיע לעבודה, להסיע ילדים למוסדות החינוך, לטייל עם המשפחה ואפילו ממש לעבוד (שליחים, סוכנים וכו’). 

החוק בישראל קובע שבמידה שאין שביל אופניים סלול, הרכיבה מותרת על הכביש בלבד. אי לכך, ומכיוון שאופניים חשמליים הם הכלים הקלים ביותר בכביש, הזהירות שמצופה מכם גבוהה שבעתיים. זה לא רק אומר להקפיד על החוק מבחינת חבישת קסדה (ואם תרצו יש לנו המלצה על קסדה חכמה בשבילכם, וגם הנחה), אלא לרכוב בעירנות מתמדת. 

טיפ! נסו לכוון את הרכיבה שלכם לשעות הפחות-לוהטות. הימנעו ככל הניתן מרכיבה על אופניים חשמליים תחת השמש הקופחת של צהרי היום. שלא כמו רכב עם מזגן או אופנוע שמגיע למהירויות גבוהות, על אופניים חשמליים תרגישו היטב את קרני השמש. אם אתם בכל זאת צריכים לרכוב בין 12:00 ל-16:00, השתדלו להימרח בקרם הגנה. 

שימו לב שאתם עירניים ומודעים לכל התנועה מסביבכם. אל תרכבו עם אוזניות ואל תתעסקו בטלפון הסלולרי בזמן נסיעה. רכבו ביתר זהירות כשאתם נוסעים אל מול כיוון השמש המסנוורת וזכרו תמיד שאם אתם מתקשים לראות קדימה, גם המשתמשים האחרים מתמודדים עם האתגר. רכבו בזהירות מירבית ועצרו תדיר להתרעננות. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך