אופניים חשמליים קיץ 2020 – הטרנדים הבולטים

אופניים חשמליים קיץ 2020 – הטרנדים הבולטים

קיץ 2020 כבר כאן, הקורונה כמעט מאחורינו, וזה הזמן לעשות סקירה זריזה ולוהטת (תרתי משמע) על טרנדים חשובים לגבי העונה הקרובה. מכיוון ש”עונת האופניים החשמליים” מתחילה במרץ-אפריל, ומסתיימת אי שם באזור אוקטובר (למרות שכמובן יש מי שקונים אופניים חשמליים בחורף), היבואנים והחנויות מפשילים שרוולים, ולא רק בגלל החום. התחרות על הצרכן משחקת לטובתכם

קיץ 2020 הוא “קו פרשת המים”. אופניים חשמליים הם כבר מזמן לא “טרנד של משוגעים בלבד”. הקסם החשמלי חודר עמוק לתוך המיינסטרים הישראלי ויעידו על כך מאות הפניות שאנו מקבלים בחודש לאתר “הרוכב החשמלי”.

יש בהן בני נוער שרוצים לקנות אופניים, הורים שמתייעצים לגבי אופניים חשמליים להרכבת ילדים, שליחים שמחפשים את הכלי הנכון, רוכבים שזקוקים לשירותי מעבדה, צרכנים שמחפשים את החנות שתיתן להם את השירות האמין ועוד. 

אז מה מצפה לכם בעונת האופניים החשמליים בגרסת קיץ 2020, הנה כמה טרנדים שכדאי לשים אליהם לב. 

יותר עוצמה – יותר אמפר – אופניים חשמליים למרחקים ארוכים

אחת המגמות הבולטות ביותר בשנה האחרונה היא הכניסה של סוללות חזקות ובעלות הספק גדול. אם לפני מספר שנים רכישה של אופניים חשמליים עם 12-13 אמפר הייתה נחשבת להשקעה בכלי איכותי, היום אנחנו מדברים כמעט על סטנדרט. שלא נאמר, רף תחתון. מה שהחל לפני שנתיים עם דגמים ראשונים שחצו את הרף של 15 אמפר, הפך למגמה שחוצה את כל הענף. בקיץ 2020 אנחנו רואים יותר ויותר יבואני אופניים חשמליים שמשקיעים בסוללות חזקות עם 15-20 אמפר. 

טיפ! כשאתם קונים אופניים חשמליים, כמעט תמיד תוכלו לשדרג לסוללה חזקה יותר. תוספת של כמה מאות שקלים ותוכלו לעלות מדרגה מ-13 אמפר ל-16-20 אמפר. 

היה שלום צג אנלוגי

מגמה נוספת שצוברת תאוצה בשנים האחרונות, ובקיץ 2020 היא כבר חלק בלתי נפרד מהענף, היא ההתקנה של הצג הדיגיטלי. לפני מספר שנים, כשהרוכב היה מתלבט לגבי איך בוחרים אופניים חשמליים, אחד הפרמטרים להשוואה היה הצג. כלומר, בחירה בין צג אנלוגי פשוט לבין צג דיגיטלי חדשני. כיום, אור לקיץ 2020, אופניים חשמליים עם צג דיגיטלי הם הסטנדרט בענף. 

נשאלת השאלה – בצדק – מתי נראה כבר התקדמות מבחינת הצגים של האופניים החשמליים. לא הגיע הזמן לשדרג אותנו עם צגים שמתחברים לאינטרנט, שמאפשרים ניווט עם אפליקציית מיקום, שנותנים מענה טכנולוגי מעבר למהירות/מד-סוללה? התשובה ברורה. 

אופניים חשמליים 2020 עם בלמים הידרואליים

מערכת הבלמים של האופניים החשמליים בישראל עברה בתקופה קצרה קפיצה מדרגה של ממש. לפני מספר שנים, כשהייתם בוחרים אופניים חשמליים, ניתן היה למצוא גם דגמים עם בלמים “פשוטים” (בלמי “וי” הידועים גם בשם “בלמי קשת).

אולם בעקבות העובדה שאופניים חשמליים נעים בקצב קבוע של 25 קמ”ש, והיות שהרוכבים החשמליים נמצאים רבות על הכביש (בהעדר שביל אופניים ייעודי), היבואנים מקפידים כיום על בלמי דיסק כסטנדרט. 

אנו רואים חדירה עקבית ובטוחה של בלמי דיסק הידרואליים, הידועים גם בתור “בלמי שמן”. אלו בלמים איכותיים שמספקים עצירה חלקה ודורשים פחות מאמץ בלחיצה. קראו כאן מאמר אשר משווה בין אופניים חשמליים עם בלמי שמן לאופניים חשמליים עם בלמי דיסק מכני

האם אופניים חשמליים עם גלגלים עבים יהיו שוב המלפפון החם של הקיץ?

טרנד ידוע ומוכר בשנים האחרונות הוא האופניים החשמליים עם הגלגלים העבים. כלומר, אופניים חשמליים שעובי הצמיגים שלהם הוא גדול יותר מהעובי הסטנדרטי של 2.25 אינצ’, והם “מטפסים” עד 3-4 אינצ’ים.

אופניים אלה, הידועים גם בתור “אופניים חשמליים עם גלגלי בלון” צברו מהר מאד פופולריות בקרב הקהל הישראלי. המראה הספורטיבי, היציבות המרשימה וההתאמה לכבישים הסואנים, הפכו אותם למוצר מבוקש. מצד שני, רבים מהרוכבים החשמליים נרתעים מהעובי המלא של 4 אינצ’.

בקיץ 2020 אנחנו רואים עלייה במספר הדגמים שמגיעים במידת הביניים – 3 אינצ’ “בלבד”. זוהי מידת רוחב שגם מעניקה את היתרונות של הגלגל הרחב, וגם מפחיתה את חסרונותיו (משקל, מחיר, קיפול מסורבל וכדומה). 

שיכוך מלא לרכיבה חלקה

רוצים לרכוב מבלי לפגוע בגב? לעלות ולרדת מעברי מדרכה-כביש בקלות? לנסוע בריחוף מעל מהמורות ושיבושי קרקע? הכירו את השיכוך המלא. כבר דיברנו כאן לאחרונה על ההבדל בין אופניים חשמליים שיכוך מלא לבין אופניים חשמליים עם זנב קשיח, ולאור התגברות המגמה אפשר בהחלט לראות את זה כאחד מהטרנדים החמים של קיץ 2020.

אופניים חשמליים עם שיכוך מלא הם אופניים חשמליים שמצוידים גם בבולם זעזועים אחורי. הם אמנם יקרים יותר, אך מצד שני מאפשרים רכות אמיתית של רכיבה חשמלית. לא בכדי מדובר על אופניים חשמליים שנחשבים לאהובים במיוחד עבור אנשי מקצוע (כמו אופניים חשמליים לשליחים). 

אופניים חשמליים ככלי עבודה – מתפרנסים ב-2020

זה היה צפוי והנה זה הגיע. רגע לפני שקיץ 2020 מגיע לשיאו, גם ענף האופניים החשמליים בישראל מסמן נקודת ציון חשובה. מתחום שהיה נישתי ושייך ל”משוגעים לדבר בלבד”, אופניים חשמליים נכנסים למיינסטרים הישראלי. כך גם אנו רואים יותר ויותר אופניים חשמליים שנרכשים ככלי עבודה לכל דבר ועניין. למשל, אופניים חשמליים לשליחים, אופניים חשמליים לאנשי מקצוע, אופניים חשמליים לסוכני מכירות ועוד.

כל ההערכות בענף מדברות על כך שהתופעה תלך ותגבר. ראו למשל כתבה שעשינו לאחרונה על 1,500 השליחים החשמליים של וולט שכבשו את ישראל. רוצים עוד? בארגון ההתנדבות הרפואי “איחוד הצלה” האופניים החשמליים מנצחים את השעון מדי יום – לחצו כאן. 

עושים ביטוח אופניים חשמליים ושומרים על עצמכם

בשנת 2019, חברת הביטוח איילון הייתה הראשונה שהבינה שצריך להשיק פוליסת ביטוח אופניים חשמליים. רגע לפני שקיץ 2020 מתחיל, יש כבר לא מעט חברות ביטוח אשר יישרו עמה קו. במקביל גם הרוכבים יותר ויותר מתעניינים לגבי האפשרות של רכישת ביטוח אופניים חשמליים. ביטוח שכולל כיסויים שונים כדוגמת נזקי גוף בשל תאונות אישיות, נזקי גוף ורכוש לצד ג’, נזקי רכוש לאופניים ואפילו פתרונות מסוימים כנגד גנבות. 

ברוכב החשמלי אנחנו מאמינים שיש להרחיב את העיסוק ברכישת ביטוח אופניים חשמליים ואנו מבטיחים שגם בקיץ 2020 נמשיך לעשות זאת. נדווח על היבטים שונים לגבי ביטוח אופניים חשמליות, נסקור פוליסות, נראיין אנשי מקצוע וגם נפנה אתכם לסוכני הביטוח הרלבנטיים ביותר. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך