מהירות אופניים חשמליים

מהירות אופניים חשמליים

הרוכב החשמלי הוא מרכז המידע הישראלי הגדול ביותר לתחום האופניים החשמליים. אנחנו מקבלים מדי חודש מאות פניות מלקוחות שרוצים לקנות אופניים חשמליים ומספקים להם ייעוץ אובייקטיבי, איכותי ועדכני.   

אגב, אם גם לכם נמאס מסקירות דגמים ו/או משיטוט בין חנויות, אתם מוזמנים לקבל ייעוץ מהרוכב החשמלי בחינם – לחצו כאן

אחת השאלות הנפוצות ששואלים אותנו לגבי אופניים חשמליים היא המהירות. עד כמה אופניים חשמליים מהירים ומה ההבדל בין הדגמים השונים. היות שזו שאלה סופר-נפוצה, החלטנו להקדיש לכם הסבר קצר. שנתחיל?

אופניים חשמליים מהירות מותרת

עד לפני מספר שנים, אופניים חשמליים היו תחום יחסית “פרוץ”. הכלים לא עברו פיקוח הדוק, היבואנים עבדו באופן פרטי והמדינה לא נכנסה לעומק מבחינת מפרטים או רכיבים. בעקבות ביקורת רבה שעלתה כנגד הרגולציה החסרה, המדינה קבעה תקנות שונות לגבי אופניים חשמליים. 

קראו עוד:

לגבי מהירות אופניים חשמליים נקבע כי המהירות המותרת תהיה עד 6 קמ”ש בשימוש במצערת (מה שקרוי “ידית הגז”) ועד 25 קמ”ש בשימוש בפדלים (PAS). זוהי כיום המהירות המותרת לפי חוק וחשוב לדעת כי רכיבה על אופניים חשמליים במהירות גבוהה יותר היא עבירת תעבורה. 

“פותחים את האופניים”

25 קמ”ש, כפי שרוכבים חשמליים רבים יודעים, אינם בהכרח משרתים את הצרכים המצופים מהאופניים הממונעים. בין אם מדובר על שליח שממהר להגיע לעוד לקוח מרוצה, בין אם על עובד שנחוש לקצר את הפקקים לעבודה, ובין אם מכל סיבה אחרת.

אופניים חשמליים מציעים כיום טווחים ארוכים במיוחד של עד 40-50 ק”מ, ומשרתים גם אנשים שגרים בעיר אחת ועובדים באחרת (ראו את הטרנד של אופניים חשמליים עם 20 אמפר). לקוחות רבים שפונים אלינו מבקשים פתרון לרכיבה יומית של 15 ק”מ לכל כיוון, וברור שאם היא תהיה במהירות של 25 קמ”ש, מדובר על כמעט 40 דקות. 

כיצד הרוכבים מתמודדים עם האתגר? ובכן, “פותחים” את ההגבלה החוקית. במקרה זה, אופניים חשמליים עם מנוע חזק (נגיד 350-500 וואט, שהוא גם מחוץ לתקן שמגביל מנועים עד 250 וואט), יכול בהחלט לדחוף אופניים חשמליים למהירות של 40-50 קמ”ש. בטח ובטח אם הסוללה מלאה וחדשה. 

שימו לב – “פתיחת” האופניים היא איננה חוקית. מצד שני, לא נכחיש כי היא נפוצה ומאפיינת שיעור ניכר מאד מהרוכבים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך