לקנות אופניים חשמליות זה קל – אבל מה עם השירות ביום שאחרי?

לקנות אופניים חשמליות זה קל – אבל מה עם השירות ביום שאחרי?

“הרוכב החשמלי” מפעיל מוקד שמספק מענה למאות לקוחות בחודש שמחפשים מידע על אופניים חשמליים, חנויות של אופניים חשמליות, סוללות, קורקינטים, תיקונים, מעבדות ועוד (גם אתם מוזמנים לפנות אלינו – כאן). 

פעמים רבות כשאנחנו נשאלים על אופניים חשמליות, הלקוח בטוח שהשיקול המרכזי הוא המחיר. במיוחד אם שתי חנויות שונות מציעות את אותו הדגם בדיוק במחיר שונה לחלוטין. 

אופניים חשמליים זה שירות ולא רק מוצר

ובכן, רוכבים יקרים, שימו לב. אופניים חשמליות הן לא רק מוצר אלא גם שירות. היחס והמענה שתקבלו “ביום שאחרי הקנייה” הם קריטיים בהחלטה שלכם. לא תאמינו כמה טלפונים אנחנו מקבלים במוקד לגבי אנשים שקנו אופניים חשמליים, נתקלו בבעיות שונות, וכאשר פנו לחנות נענו בתשובות לא מספקות (בלשון המעטה).

קראו עוד:

“תן לי לראות”, “אני אשלח את זה ליבואן”, “אתה בטוח שלא נגעת באופניים? שלא נפלת?”. בקיצור, תשובות לא ענייניות מהיקב ומן הגורן, שלא רק שלא נותנות מענה, אלא פשוט מאכזבות את הלקוח. זה ששילם סכום לא קטן על אופניים חשמליים חדשים (לעתים רק מספר חודשים קודם לכן). 

מה עושים? 

סוף קנייה במחשבה תחילה. כשאתם מחפשים אופניים חשמליות, אל תתפשרו על החנות שבה אתם בוחרים. גם אם המחיר בחנות אחת הוא גבוה יותר, ייתכן בהחלט שזה “שווה את ההשקעה”. זכרו היטב את הכלל הבא: חנויות רציניות לא יציעו אופניים חשמליות במחיר יותר מדי אטרקטיבי, והן יודעות שהן צריכות “להשאיר” אצלן רווח סביר שיאפשר גם מתן שירות.

כשהחנות משווקת אופניים חשמליות במחיר נמוך באופן חשוד, יכול להיות שיתברר שזול זה יקר. כשאתם קונים אופניים חשמליות מומלץ לנסות ולהבין באמת מהו טיב החנות. איך? למשל: האם היא מסודרת, האם השירות ניתן ברוחב לב ובנפש חפצה, איך אנשי המקצוע מתייחסים ללקוחות שמגיעים תוך כדי וכדומה. אל תתפשרו. 

מוזמנים גם להתייעץ – הרוכב החשמלי הוקם מתוך מטרה להיות פלטפורמה לחנויות האופניים הטובות בישראל. באינדקס שלנו (כאן) תמצאו אמנם חנויות רבות, אבל אם תתקשרו למוקד נשמח לתת לכם המלצות קונרקטיות לחנויות אמינות. חנויות שאנחנו עובדים איתן, שאנחנו נמצאים עמן בקשר ושאנחנו יודעים בוודאות שכל לקוח חוזר מהן מרוצה.

לסיכום, הנה כמה טיפים חשובים לפני שאתם קונים אופניים חשמליות (שלא תגידו שאנחנו שולחים אתכם לדרך בלי המלצות):

  • מהירות הסוללה נקבעת לפי הסוללה והמנוע. רוב הדגמים כיום בישראל הם בעלי סוללות של 48 וולט. מבחינת מנועים, התקן הישראלי קובע רף מקסימלי של 250 וואט אך יש בשוק מנועים חזקים יותר. הם אינם “חוקיים” אבל פופולריים. מנועים חזקים יכולים לקחת אתכם למהירות של 35-40 קמ”ש למרות שהחוק מתיר עד 25 קמ”ש בלבד.

  • האמפר הוא שקובע את טווח האופניים – ככל שהוא גבוה יותר, האופניים יכולים להגיע למרחק רב יותר מבלי לפגוש בשקע חשמלי. אמפר רץ בין 10 ל-20 כאשר 10 אמפר מתאימים לכ-15 ק”מ ו-20 אמפר לכ-30-40 ק”ג.

  • משקל האופניים הממוצע הוא כ-25 ק”ג. יש בשוק גם אופניים חשמליות קלות וקטנות ששוקלות פחות מ-20 ק”ג, ומצד שני הדגמים שמאובזרים עם גלגלים עבים שוקלים 30-35 ק”ג. אם אתם גרים בקומה שנייה ללא מעלית, המשקל הוא קריטי, אך אם אין לכם סיבה דחופה להרים את האופניים ברמת השגרה, לא צריך להתרגש מהמשקל. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך