חברת ההיי טק שעוזרת לרופאים בקורונה עם אופניים חשמליים

חברת ההיי טק שעוזרת לרופאים בקורונה עם אופניים חשמליים

התפרצות הקורונה תפסה את אבי לזוביק (30), סטארט-אפיסט צעיר מירושלים ומנכ”ל-מייסד חברת PoweredPedals, ממש בשיא העבודה. בעוד הוא ושותפיו מקדמים במרץ את החברה שלהם, שמבקשת לחבר בין אופניים חשמליים לפתרונות ליסינג לעובדים, ממשלת ישראל הורידה הנחיות ברורות על צמצום הפעילות במשק. 

כיזם היי-טק שחייב להיות בתנועה, ומתוך רצון לקדם מעורבות חברתית, ללזוביק היה ברור שהוא לא הולך לשבת מהצד. במקום זה, הוא החליט לקחת את הטכנולוגיה והניסיון של החברה, ולרתום אותם למאבק הלאומי. 

קראו עוד:

“חשבנו איך אנחנו יכולים לעזור, כיזמי היי-טק ואנשי טכנולוגיה שמבינים בתחום התחבורה הירוקה”, הוא מסביר בראיון בלעדי לרוכב החשמלי, “מפה לשם התחלנו לעשות מחקר והבנו שאפשר לייצר חיבור בין בעלי אופניים חשמליים ואופניים רגילים שיושבים עכשיו בבית, או לכל הפחות מצמצמים את השימוש היומיומי שלהם בדו-גלגלי, ולאפשר להם להשאיל את הכלים ללא תמורה לאנשי רפואה”. 

מוושינגטון וניו יורק לישראל

לזוביק בדק וגילה שמיזמים מהסוג הזה כבר פועלים בהצלחה באירופה ובארה”ב. “בניו יורק ובוושינגטון יש מאות אנשי צוותי רפואה שנעזרים באופניים חשמליים מושאלים בכדי להגיע לעבודה ולמטופלים”, הוא אומר, “יצרנו קשר עם החבר’ה שמפעילים את המיזמים בחו”ל, למדנו איך לשדרג את המודל, וברור לי שזה יעבוד גם כאן. במיוחד בישראל שיש לה תנאים מושלמים לרכיבה על אופניים חשמליים”. 

כשלזוביק מדבר על התאמת אופניים חשמליים לישראל הוא מכוון כמובן לטופוגורפיה הנוחה והמישורית (חוץ מירושלים, עיר מגוריו), למרחקים הקצרים בין שכונות המגורים למוסדות הרפואה, למזג האוויר הנוח ברוב ימות השנה ולשלל תנאי סף מצוינים. 

עשרות פונים בשבוע

עשרות אנשי רפואה ומתנדבים כבר פנו ויצרו קשר עם לזוביק, ובתוך שבועיים בלבד נוצרו לא מעט חיבורים. כעת היזם הצעיר, שרוכב בעצמו על אופניים כחלק משגרת יומו, מקווה שלפרויקט יהיו הדים מעבר לקורונה. 

17% מתושבי ת”א רוכבים או הולכים לעבודה

רכיבה לעבודה חוסכת זמן לעובד ולמעסיק

 85% מהישראלים והישראליות עובדים קרוב מאד לבית

20% מהעובדים מוכנים לרדת בשכר בקיצור זמן הגעה

מחקרים: אופניים הם ה-פתרון למצוקת החנייה 

כ-10% מהעובדים בישראל הולכים או רוכבים לעבודה“יש סיכוי לא רע שרבים מאותם אנשי רפואה שקיבלו אופניים חשמליים בתקופת הקורונה באמצעות המיזם שלנו, ימשיכו להשתמש בכלי הנהדר הזה לאחר שננצח סופית את המגפה”, הוא אומר בביטחון.

רוצים להשאיל אופניים? אנשי צוות רפואה וזקוקים לכלי תחבורה? לחצו כאן
לפרטים: avi@poweredpedals.com

“ישראל היא פלטפורמה מעולה לתחבורה דו-גלגלית ירוקה. אופניים חשמליים הם פתרון בכל כך הרבה מישורים. הפחתה בזיהום אוויר, ירידה בעומס בכבישים, מענה למצוקת החנייה במרכזי הערים, חיסכון של ממש בזמן ובכסף ועוד”.

ליסינג לאופניים חשמליים? זה קורה

התפיסה שלזוביק מציג היא זו שעומדת בבסיס המיזם החדשני שלו – PoweredPedals. חברה אשר מבקשת לאפשר לעובדי ארגונים וחברות לקחת ליסינג על אופניים חשמליים או רגילים, במקום הפתרון הקיים של השכרת רכבי ליסינג.

הרעיון מאחורי PoweredPedals נשען על מחקרים שבוצעו בישראל ובעולם בנושא אמצעי ההגעה לעבודה מחד, ואמצעי חלופיים מאידך. כך למשל, חטיבת המחקר של בנק ישראל פרסמה קבוצת מאמרים שעוסקת בשאלה – “איך מגיעים לעבודה בישראל? מאפייני יישוב וגורמי פרט” (עורכים: טניה סוחוי ויותר סופר).

על פי מסמך זה, כבר היום כמעט 10% מהעובדים בישראל מגיעים לעבודה באופניים או בהליכה. בערים גדולות המספרים מזנקים. בתל אביב, לדוגמה, היקף ההולכים או הרוכבים עומד על כ-17%. “המספרים הם חד משמעיים. PowerPedal שואפת להפוך אותם מסטטיסטיקה למציאות בשטח עבור מאות אלפי עובדים ברחבי העולם”, אומר לזוביק, “רכיבה על אופניים חשמליים לעבודה יכולה לקצר משמעותית את זמני ההגעה, לשפר את תפוקת העובדים, לשמש כגורם עזר נגד שחיקה, לחסוך כסף למעסיק ולעובד ועוד שלל יתרונות”.

גוגל כבר שם

“רבים מהארגונים והחברות עמם דיברנו, כמו גם ההצלחה של המיזם שלנו בתחום הרפואה בימי הקורונה, מצביעים על כיוון ברור. כל מה שצריך כאן הוא פלטפורמה שתאפשר לארגן את זה”. “כשרוצים ללמוד אפשר גם ללמוד מהטובים ביותר. כבר כבר שנים שחברת Google מעודדת רכיבה על אופניים חשמליים ורגילים לעבודה. כולל חלוקת אופניים חינם לשימוש העובדים. בעמק הסיליקון היא השיקה את ‘Google Bike Vision Plan’ שהוא חזון להכפיל את מספר רוכבי האופניים בסביבת ההיי-טק החשובה בעולם”, אומר לזוביק.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך