איך לבחור אופניים חשמליים לירושלים – 5 טיפים

איך לבחור אופניים חשמליים לירושלים – 5 טיפים

איך בוחרים אופניים חשמליים בירושלים שגם יתאימו לעליות, גם יצליחו להסתדר עם המרחקים הגדולים בין השכונות ולסגנון המיוחד של הבירה? הרוכב החשמלי מספק לכם את התשובות (וגם ממליץ לכם להתייעץ לגבי החנויות הכי טובות בירושלים, שמקבלות את הפידבקים הכי טובים מלקוחותיהן). שנתחיל? קדימה. 

עיריית ירושלים משקיעה חלק משמעותי מתקציבה בעידוד תחבורה ירוקה וקלה ברחבי העיר. הדברים באים לידי ביטוי בסלילת מאות ק”מ של שבילי אופניים חשמליים ורגילים, מתקני נעילה הפרוסים בנקודות מפתח וכמובן חינוך ואכיפה. בשנת 2020 העירייה אף הכריזה על כוונתה להשיק מיזם השכרה של אופניים חשמליים בירושלים. 

כשאתם מתלבטים איך לבחור אופניים חשמליים בירושלים, יש כמה פרמטרים ייחודיים שצריכים להילקח בחשבון (בשונה למשל מקניית אופניים חשמליים בתל אביב או בראשון לציון).

קונים רק בחנויות הטובות

הטיפ הראשון נראה לכאורה מובן מאליו, אבל בכל הנוגע לבחירת אופניים חשמליים בירושלים, הוא דווקא קריטי. בניגוד לערים קטנות (כמו בת ים או הרצליה), בירושלים יש לא מעט חנויות אופניים המשווקות אופניים חשמליים. כ-20 חנויות שונות, כולל יבואנים המשווקים במשלוחים. 

חשוב לבחור בקפידה את החנות בה אתם קונים. אופניים חשמליים דורשים שירות ביום שאחרי ואתם רוצים לקבל את השירות הטוב ביותר (חיזוק ברקסים, טיפול בפנסים, ברגים, בעיות חשמל-מכניקה ועוד). 

איך לבחור אופניים חשמליים בירושלים שהיא עיר עם עליות רבות?

השיקול השני לגבי בחירת אופניים חשמליים בירושלים הוא התוואי הטופוגרפי של העיר. ירושלים התברכה בעליות רבות, שכן היא בנויה על גבי רכס, ועל כן אופניים חשמליות לרכיבה בבירה צריכות להיות מצוידות עם טכנולוגיה בהתאם. 

על פי רוב כדאי להשקיע ברכישת אופניים עם מנוע חזק, לפחות 250 וואט (ואפשר גם יותר, אם כי יש לציין כי החוק מתיר עד 250 וואט). מנוע חזק יעשה את ההבדל בין “שיוט קליל” בעליות לבין “זחילה” כל הדרך לפסגה. ממש כמו ההבדל בין רכב עם מנוע 1,400 לרכב עם מנוע 2,000. 

מהו מנוע חזק? מנועים חזקים לאופניים חשמליים מגיעים במתחים של 350 וואט, 500 וואט ואפילו 750 וואט (השווים לכוח סוס אחד). אלה לא מנועים “לא תקניים”, אך הם נפוצים בהחלט. 

מעוניינים להישאר במסגרת התקן? הקפידו לבחור אופניים חשמליים בירושלים מבית מותגים איכותיים עם סוללות ומנועים ברמה גבוהה. התייעצו עם החנות, במיוחד אם אתם יודעים שנתיב הנסיעה שלכם יש “עלייה רצינית” שתדרשו להתמודד עמה באופן שוטף.

איפה קונים בירושלים?

רוצים לדעת איפה מוכרים את הדגם שאתם מחפשים בחנויות בירושלים? 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

 

המרחקים בין השכונות

ירושלים היא העיר הגדולה ביותר בישראל, גם מבחינת האוכלוסייה וגם מבחינת המרחב הגיאוגרפי. היא משתרעת על פני יותר מ-125,000 דונמים וידועה בכך שהיא מורכבת שכונות-שכונות. 

המרחק בין השכונות יכול להיות גדול במיוחד כך שאם אתם מתגוררים לדוגמה ברמות או בפסגת זאב, ורוצים להגיע לגבעת משואה או רמת דניה, תצטרכו לגמוע מרחק משמעותי. 

לכן, אם אתם רוצים לדעת איך לבחור אופניים חשמליים בירושלים, הקיבולת של הסוללה היא הפרמטר השני שחשוב לכם. הקיבולת נמדדת באמפר/שעה (או בקיצור “אמפר”) וככל שהיא גבוהה יותר כך המרחק שתוכלו לרכוב בלי הטענה גדל בהתאמה. מהו אמפר גבוה? מומלץ שלא להתפשר על פחות מ-13 אמפר, ועדיף כמובן הרבה יותר (לשאוף ל-20). 

טיפ חשוב! כשאתם רוכבים על אופניים חשמליים בירושלים ורוצים להגדיל את טווח הנסיעה, רצוי שלא תשענו כל הדרך על המצערת (“ידית הגז”). אם תשתמשו בפדלים תוכלו להאריך באופן דרמטי את טווח הנסיעה, וכן את אורך החיים של הסוללה. הפידול באופניים החשמליים לא דורש מאמץ ואפילו אם תעשו את זה ביום הכי חם בשנה, לא תרגישו כל קושי. 

אכיפה ורכיבה בטוחה

ירושלים, כמו רוב הערים בישראל, משקיעה רבות באכיפה כנגד רוכבי אופניים חשמליים או קורקינטים ממונעים. על כן הקפידו תמיד לרכוב לפי הוראות החוק. חבשו קסדה, רכבו על שבילי אופניים מסודרים או בצד ימין של הכביש (לא על המדרכה), וודאו כי תאורת האופניים תקינה ואל תרכבו ללא רישיון כחוק (מעל גיל 16 ועם ציון עובר במבחן תיאוריה). 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך