אופניים חשמליות נכנסות למעלית? התשובה כאן

אופניים חשמליות נכנסות למעלית? התשובה כאן

הישראלים אמנם רוצים לגור בוילה עם גינה וכלב, אבל בפועל רובנו חיים בבנייני מגורים. לפי נתונים שפורסמו לאחרונה על ידי המגזין הכלכלי “גלובס”, כ-65% מהישראלים גרים במגדלי מגורים, ובאזור תל אביב המספרים מטפסים לכדי כ-77%. 

התופעה מובנית בעיקר בשל מצוקת הקרקעות לדיור במרכז (וראו את טרנד ההתחדשות העירונית), אך כעת נבחן אותה מזווית אחרת. הזווית החשמלית. אז בלי הקדמות מיותרות, האם אופניים חשמליות נכנסות למעלית, ומה צריך לדעת לגבי בחירת אופניים חשמליים אם אתם לא גרים צמוד לקרקע.

מכיוון שהרוכב החשמלי כבר צבר ניסיון לא קטן בעלייה במעליות עם אופניים חשמליות, ומכיוון שראינו מתי אופניים חשמליות נכנסות למעלית ומתי צריך לעשות “התאמות”, הכנו לכם כאן את המדריך המקוצר. 

ראשית, נתחיל בבסיס. רוב האופניים החשמליות שנמכרות כיום בישראל הן גם אופניים מתקפלות. כלומר, אפילו אם האופניים החשמליות לא נכנסות מיד למעלית, כמעט לכל מעלית תוכלו להכניס אותן כשהן מקופלות. יתרה מזו, בכניסה למעלית לא תצטרכו לקפל את הכידון אלא רק את השלדה, ולכן אין כל חשש שלא תוכלו לעלות את האופניים הביתה.

כמעט כל אופניים חשמליות נכנסות למעלית

מעבר לכך, וכאן הבשורה – אופניים חשמליות נכנסות למעליות בדרך כלל תמיד ללא צורך בקיפול. כן, כן, קראתם נכון. רוב המעליות החדשות בישראל הן מעליות גדולות מספיק בשביל לקחת למעלה/למטה גם אופניים חשמליות וגם רוכב חשמלי. בדרך כלל אם תיכנסו נכון יהיה מקום לאנשים נוספים. 

מה עושים? פשוט מאד, בסמוך לפתח כל מעלית יש צד אחד “רחב” וצד אחד “צר”. יש להיכנס עם האופניים כך שהכידון ישען על החלק האחורי של המעלית מול הסגירה הרחבה. סובבו את הכידון ב-90 מעלות לקיר האחורי והפתרון בידיכם.

רוצים להיות סופר-בטוחים? תוכלו למדוד את המעלית שלכם ולאחר מכן להשוות את המידות הנ”ל לאופניים. זכרו רק שכשאתם מודדים את האופניים אתם עושים זאת כאשר הם מקופלים עם הכידון בזווית של כ-45 מעלות (ברוב המעליות לא תיכנסו ישר באלכסון אלא עם הטייה של הכידון לכיוון פנים).

מה לגבי מעליות קטנות וישנות?

גרים בתל אביב בדירה ישנה עם מעלית “כמו פעם”? מגיעים לשכונה וותיקה בפתח תקווה, חיפה או ירושלים? אין בעיה. גם במעליות הקטנות (עם הטריק הגאוני של שתי דלתות), אופניים חשמליות יכולות להיכנס. אולם במצבים אלה ייתכן בהחלט שתצטרכו / לעשות קיפול זריז של השלדה. מניסיון, הטריק של הקיפול צריך להביא לך שכל אופניים חשמליות נכנסות למעלית, גם אם מדובר באופניים חשמליות עם גלגלים עבים.

במידה שיש לכם אופניים חשמליות עם גלגלים גדולים (מבחינת הקוטר), וככל שאלו אופניים חשמליות שלא מתקפלות, ייתכן שהדרך היחידה להכניס אותן למעלית תהיה על גבי הגלגל האחורי. כאן צריך קצת מיומנות ולעתים מעליות קטנות לא יאפשרו לאופניים להיכנס במלואן. 

אז כשאתם קוראים מדריך שמסביר איך בוחרים אופניים חשמליות, בדקו גם את הנושא הזה. אם המעלית שלכם בדרך לבית או משרד (או למקום כלשהו שבו אתם מבלים בתדירות גבוהה) היא מעלית קטנה, ייתכן שישנם דגמים שכדאי לכם להימנע מרכישתם.

לסיכום – אל תדאגו, גם אופניים חשמליות נכנסות למעלית

קניית אופניים חשמליות היא לא עניין של מה בכך. מדובר ברכישה של מוצר באלפי שקלים, שיכולה להגיע בקלות אפילו לסכומים של 5,000-8,000 שקלים. 

אופניים חשמליות, כאשר הן נרכשות היטב ובהתאם לצרכים, ישרתו אתכם נאמנה. הן ייקחו אתכם בקלות הביתה, יסיעו אתכם בנעימים למשרד או לאוניברסיטה, ויהפכו במהירות (של 25 קמ”ש, על פי חוק) לרגליים השנייות שלכם. אולם בכדי ליהנות מאופניים חשמליות חשוב מאד לבדוק את הפרטים הקטנים.

בדיקת התאמה של האופניים החשמליות למעלית המרכזית שבה אתם משתמשים היא איננה עניין של מה בכך. אולם בכדי להרגיע אתכם ומתוך ניסיון של אלפי קומות שכבר עליתי וירדתי עם אופניים חשמליות, בדרך כלל לא תתקלו בכל בעיה. אופניים חשמליות, בלי הכנות מיותרות, ובמקרים אחרים עם קיפול זריז של השלדה. לא משהו שצריך להתרגש ממנו. שתהיה נסיעה בטוחה.

להמלצה על אופניים חשמליות >>>

לקריאה על דגמים מומלצים לחץ כאן>>> 

תן לרוכב החשמלי לעזור לך

לקבלת הצעות מחיר מיוחדות, לייעוץ לגבי דגמים מומלצים וחנויות מומלצות במיוחד –

השאר טלפון או מייל ונחזור אלייך בהקדם

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך