אופניים חשמליים עם כיסא ילד

אופניים חשמליים עם כיסא ילד

מה צריך לדעת לגבי אופניים חשמליים עם כיסא ילד? הרוכב החשמלי בטיפים מניסיון אישי להורה החשמלי

אופניים חשמליים הם ממש לא נחלתם של בני נוער שובבים או שליחי וולט שממהרים לעוד לקוח מרוצה. גם ההורים הישראלים גילו לאחרונה כי אופניים חשמליים עם כיסא ילד הם הפתרון המושלם כנגד דאבל-פארקינג בכניסה למוסדות החינוך ואופציה מצוינת להגיע עם הקטנטנים בשבת בבוקר לים עד לקו החוף (בלי ללכלך את הרכב או לבזבז זמן ואנרגיה על חנייה). 

האם זה בטיחותי ואיך תבחרו את הכיסא הנכון עבורכם? הרוכב החשמלי, שיש לו אופניים חשמליים עם כיסא ילד כבר למעלה מ-7 שנים, ושכל ילדיו הורכבו זה מכבר, נותן לכם כעת כמה טיפים מניסיון אישי. 

אופניים חשמליים עם כיסא לילד, סוגי הכיסאות הנפוצים

על מנת לבחור נכון כיסא לילד לאופניים חשמליים, חשוב להכיר קודם כל את הכיסאות הנפוצים בשוק. מדובר למעשה בארבעה סוגים עיקריים:

כיסא אחורי – הכיסא הנפוץ ביותר. כיסא פלסטיק זה מותקן על גבי “הסבל” האחורי באמצעות לחץ ואיננו דורש כלי עבודה בהתקנתו או בהסרתו. הוא מגיע עם חגורת בטיחות (בהצלב) ונחשב לבטיחותי ביותר. מתאים לכל ילד שיכול לשבת ולהיות מוחזק על ידי רצועות הביטחון, ועד גיל 10 בקלות. 

כיסא קדמי על הכידון – כיסא קטן המתאים לילדים קטנים. הכיסא מותקן על גבי תושבת שמולבשת על הכידון ויכול לשאת ילדים עד משקל 10-15 ק”ג. מתאים לילדים מרגע שיכולים לשבת ובד”כ מגיל שנה וחצי. 

כיסא אחורי קבוע – כיסא לאופניים חשמליים שמותקן על גבי הסבל באמצעות ברגים ואיננו ניתן להסרה. כיסא זה מיועד בדרך כלל לילדים גדולים ויכול להתאים אפילו לילד “גדול”. ישנם כיסאות אחוריים מרופדים שכוללים גם משענת וחגורת בטיחות. 

כיסא על “הרמה” – כיסא שמותקן על גבי מוט ברזל שיוצא מהמוט של מושב הרוכב, ובמרכזו מושב נוסף. כיסא זה מחובר באמצעות ברגים והתקנתו דורשת כלי עבודה. נהוג שלא להסירו לאחר שהותקן. מתאים לילדים גדולים כמו “כיסא אחורי מרופד”. 

כפי שניתן לראות, כשאתם בוחרים כיסא ילד לאופניים חשמליים, הפרמטר המרכזי שלכם הוא גיל הילד ומשקלו. בשלב ראשון, מגיל שנה וחצי עד שלוש שנים, נהוג לשים את הילד על כיסא שמותקן על הכידון הקדמי. לאחר מכן הילד יכול לעבור לאחור לכיסא פלסטיק בטיחותי או כיסא מרופד, כאשר קיימת גם האופציה של כיסא על “הרמה”. 

רוכבים רק עם קסדה

כשאתם מרכיבים ילד אתם לוקחים על עצמכם אחריות שאין להקל בה ראש. לכן, אם כבר דיברנו על ראש, חשוב מאד להקפיד על חבישת קסדה לילד. כדאי כמובן שגם ההורה לא יוותר על הקסדה שעשויה להציל חיים ולשמש גם כדוגמה אישית. 

שימו לב, החוק בישראל מחייב רכיבה על שביל אופניים או בכביש בהעדר שביל מסודר. למרות זאת הורים רבים רוכבים, בצדק, על המדרכה. הדאגה לילדים גדולה מהחשש לקנס והדברים ברורים. במידה שגם אתם רוכבים על המדרכה בזמן שאתם מרכיבים את הילדים, הקפידו לרכוב בזהירות ובאיטיות. שמרו על עצמכם ועל הולכי הרגל שבדרך. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך