אופניים חשמליים בדיקה

אופניים חשמליים בדיקה

קונים אופניים חשמליים יד שנייה? הרוכב החשמלי מסביר איך תוכלו לעשות בדיקה לכלי ותדעו שאתם עומדים מול מוצר טוב

שוק האופנים החשמלי בישראל רותח ומדי שנה מגיעים ארצה דרך נמלי הים עשרות מכולות ובהן עשרות אלפי אופניים חשמליים חדשים. 

רבים מהרוכבים החשמליים כבר התקדמו לכלים הבאים שלהם ומציעים למכירה את האופניים הקיימים. כך, שבמקביל לביקוש הרב לדגמי אופניים חשמליים חדשים, קיימת עלייה עקבית בביקוש עבור אופניים חשמליים יד שנייה. 

קראו עוד על:

בדומה לעולם הרכב, שתחום האופניים החשמליים דומה לו במובנים רבים, גם כאן ישנה כבר אפשרות לעשות לכל זוג אופניים חשמליים בדיקה לפני רכישת יד שנייה. את הבדיקה מומלץ כמובן לעשות במוסך מקצועי או במעבדה בעלת ניסיון, ובכתבה הבאה נסביר בקצרה איך השירות הזה עובד. 

אופניים חשמליים בדיקה – מה תוכלו לראות בעין

לפני שאתם פונים למוסך או מעבדה לטובת בדיקה לאופניים החשמליים, יש לא מעט “דגשים” שאתם יכולים לראות גם בעין לא מקצועית. למשל:

קילומטרז’ – במידה שיש לאופניים החשמליים צג דיגיטלי, סביר מאד להניח שתוכלו לראות את הקילומטרז’ של הכלי. בד”כ על ידי לחיצה פשוטה על אחד הכפתורים. שימו לב, בניגוד לרכבים שבהם אי אפשר “לשחק” עם הקילומטרז’, באופניים חשמליים עדיין אפשר לשנות את הנתונים. בדיקת הקילומטרז’ היא אמצעי טוב אבל כזה שיש לקחת “בעירבון מוגבל”. 

שריטות וחבלות – טיב האופניים החשמליים מושפע כמובן מהמראה שלהם ומהאופן שבו נעשה בהם שימוש. אם אתם רואים שריטות וחבלות רבות על גוף האופניים, כדאי לשאול את בעל הכלי על הסיבות לכך. אמנם שריטות יבשות וחבלות הם יותר עניין וויזואלי ואין להן משמעות טכנית/חשמלית, אבל הדבר יכול להעיד על האופן שבו בעל הכלי “שמר” על האופניים שלו. 

האם נעשו באופניים “שפצורים” – רוכבים חשמליים רבים עושים “שפצורים ושדרוגים” לאופניים. למשל, מחליפים בקרים, מנועים ומערכות חשמליות לטובת הגדלת והגברת הביצועים. מצד אחד השינויים האלה (הגם שאינם חוקיים בד”כ) יכולים לשפר את ההנאה שלכם מהאופניים. מצד שני, אופניים ששינו אותם יותר מדי יכולים גם לגרום לבעיות. במיוחד אם העבודה הטכנית או החשמלית לא נעשתה ברמה גבוהה. 

תעודות ואחריות – אופניים חשמליים מגיעים עם אחריות לשנה על המערכת והסוללה. במידה שהאופניים נמכרים פחות משנה ממועד קנייתם מהחנות, חשוב לבקש את האסמכתאות לטובת האחריות. אם למוכר אין את הקבלה הרשמית, אפשר לבקש אותה מהחנות שבה האופניים נקנו (העושה רישום על הכלים שאותם היא מוכרת). מידע על האחריות אפשר לעתים לקבל גם מהיבואן עצמו אם קיים קושי להשיג את המסמכים מהחנות עצמה. 

לעשות לזוג אופניים חשמליים בדיקה מקצועית במוסך – בדיקת אופניים יד שנייה בחנות

לאחר שעברתם את המדרגות הקודמות בשיחה עם המוכר ובבחינת האופניים בעיניים, אפשר ורצוי לבדוק את האופניים גם בחנות מקצועית. לכל הפחות להתנות את סיום המכירה בתוצאותיה של הבדיקה הנ”ל. לדוגמה, קיימת האופציה להגיע עם המוכר להסכמה שאם האופניים זקוקים לתיקונים אזי המחיר שלהם ירד מהעסקה. 

מה מבצעת חנות כשהיא עושה בדיקה לאופניים חשמליים לפני קנייה? החנות, בניגוד אליכם, מציעה שירות על ידי אנשי מקצוע. שירות זה כולל גם בחינה של האופניים על ידי הטכנאי בעין ובידיים, וגם באמצעות מכשירים ייעודיים כמו מחשבי סוללות או מודדי מתח חשמלי. 

החנות בד”כ תפתח את האופניים ותבדוק את הרכיבים החשמליים כמו הבקר, המנוע והסוללה. בתום הבדיקה שתהיה כרוכה בתשלום, החנות תציע גם דו”ח מפורט וגם אפשרות לבצע את התיקונים הנדרשים. לעתים אף תאפשר להוריד חלק מעלות הבדיקה במסגרת ביצוע התיקונים במעבדה שבמקום. 

אופציה מעולה – קניית אופניים חשמליים יד שנייה מחנות

רוצים לקנות אופניים חשמליים ולחסוך לעצמכם את הבדיקה? רוצים גם יד שנייה וגם אחריות ו”אמא-ואבא” ביום שאחרי? יש פתרון. רוכבים חשמליים רבים עושים עסקאות טרייד אין לאופניים שלהם בחנויות מקצועיות. בעסקה זו הרוכב נותן את האופניים הישנים, מקבל זיכוי מסוים, ויוצא עם אופניים חשמליים חדשים. 

האופניים שהושארו בחנות עוברים תהליך של השבחה ותיקון. בלמים מוחלפים, סוללות מטופלות, מנועים נבדקים, מושבי רוכב מתוקנים וכו’. לאחר מכן האופניים מוצעים למכירה כאופני יד שנייה. לעתים עם אחריות מסוימת. למשל, אם אתם קונים אופניים חשמליים יד שנייה בחנות אתם יכולים למצוא דגמים עם סוללות חדשות ולקבל אפילו שנה אחריות על הסוללה (שזה אחד הרכיבים החשובים ביותר באופניים). ממש כאילו קניתם אופניים חשמליים חדשים. קראו כאן עוד על אופניים חשמליים יד שנייה מחנות

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך