אופניים חשמליים לכבדי משקל – אופניים חשמליים לאנשים גדולים

אופניים חשמליים לכבדי משקל – אופניים חשמליים לאנשים גדולים

שאלה: “הרוכב החשמלי שלום, אני אדם גדול אשר שוקל למעלה מ-120 ק”ג. אילו אופניים חשמליים יכולים להתאים לי”. 

הפנייה הזו מגיעה אלינו בניסוח כזה או אחר בתדירות גבוהה. על כן הגענו למסקנה לשרטט בעבורכם (בקצרה) מספר כללי אצבע לגבי בחירת אופניים חשמליים לאנשים גדולים וכבדי משקל. 

ברמת העיקרון, אפשר לומר שכשאתם בוחרים אופניים חשמליים לאדם גדול, ששוקל מעל 100-110 ק”ג (או לחילופין רוכב שמתכנן לקחת עמו מטען במשקל רב), יש כמה פרמטרים מרכזיים שעליכם לשים אליהם לב:

  • לא להתפשר על סוללה של פחות מ-48 וולט
  • לא להתפשר על פחות מ-15 אמפר
  • כדאי ללכת על גלגלים עבים (3 אינצ’ ומעלה). 
  • מומלץ לבחור באופניים חשמליים עם גלגלי מגנזיום
  • מנוע לא פחות מ-250 וואט
  • בלמי דיסק איכותיים (רצוי בלמי דיסק הידרואליים). 

המפרט הזה הוא למעשה המפתח לגבי בחירת אופניים חשמליים לכבדי משקל. עמידה בו מאפשרת להעמיד סטנדרט של אופניים חשמליים שיכולים להציג ביצועים ראויים גם תחת משקלים גבוהים, וגם לאורך זמן ומרחק. 

הסוללה – הלב של כל אופניים חשמליים לאנשים גדולים

כמו בכל בחירת אופניים חשמליים, גם כאשר מדובר על רוכב חשמלי “כבד”, הסוללה היא הפרמטר הראשון והמרכזי. מכיוון שהאופניים החשמליים אמורים לשאת משקל רב, רצוי שהסוללה לא תהיה במתח של פחות מ-48 וולט, ובעלת הספק של יותר מ-15 אמפר.

אנחנו מחפשים סוללה עם כוח ועוצמה. כזו שתוכל להתמודד עם האתגרים שמונחים עליה ושתעשה את זה בהצלחה ובחינניות. 

קראו עוד:

שימו לב: המשקל של האופניים החשמליים ללא הרוכב (הגדול) הוא כבר כ-25 ק”ג.  רק סוללה בעלת מתח והספק גבוהים תוכל לענות לאתגר.

הגלגלים – עבים ומגנזיום

אופניים חשמליים לאנשים גדולים הם בדרך כלל אופניים חשמליים עם גלגלי מגנזיום עבים. באשר לרוחב הצמיג, כדאי לדעת כי יש כמה מידות אופציונליות. בכדי להשיג לא רק מהירות אלא גם יציבות, בבחירת אופניים חשמליים לכבדי משקל כדאי ללכת על יותר מהסטנדרט של 2.25 אינצ’ (הצמיג “הרגיל” בכל אופניים חשמליים).

מבחינת העובי אפשר לבחור כאן בקניית אופניים חשמליים עם גלגלים עבים ברמה של 3 אינצ’ (מידת ביניים) או אופניים חשמליים עם גלגלי בלון בעובי 4 אינצ’. 

אופניים חשמליים לאנשים גדולים עם בלמי דיסק הידרואליים

בשנים האחרונות אנו רואים מהפכה בגזרת הבלמים בעולם האופניים החשמליים. לפני מספר שנים בלבד, מרבית האופניים החשמליים בישראל אובזרו עם בלמי קשת פשוטים (כמו הבלמים המוכרים מאופני העיר). לאחר מכן התוודענו כולנו למערכת טובה יותר – בלמי דיסק מכניים. כעת אנו עדים לחדירה עקבית של בלמי דיסק הידרואליים. בלמים אלה, המכונים גם “בלמי שמן”, מציעים בלימה ברמה גבוהה ביותר.

בכל הנוגע לבחירת אופניים חשמליים לכבדי משקל, מערכת הבלמים היא שיקול מרכזי. ככל שהמשקל שמונח על האופניים הוא גדול יותר, כך השחיקה של מערכת הבלמים היא מהירה בהתאמה.

בלמי דיסק הידרואליים מאפשרים עצירה חלקה ועוצמתית, ואינם דורשים לחיצה חזקה על ידית הברקס. זוהי המילה האחרונה בעולם הבלמים ורצוי שלא לוותר עליה.

טיפ! ישנן מספר חברות המייצרות בלמי דיסק הידרואליים לאופניים חשמליים. כדאי ללכת רק על מותגים מובילים (למשל – טקטרו). 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך