אופניים חשמליים מגיל 16

אופניים חשמליים מגיל 16

נתחיל מהסוף – מותר לרכוב בישראל על אופניים חשמליים מגיל 16 ומעלה בלבד. לא 14 ואפילו לא 15.5. בנוסף, כל מי שעולה על אופניים חשמליות חייב להיות בעל רישיון נהיגה ובמידה שהוא טרם הוציא רישיון אזי עליו לעבור מבחר תיאוריה ייעודי (A3). 

רכיבה על אופניים חשמליים מגיל 16 היא הוראת חוק שהעובר עליה צפוי לעונשים שונים. החל מקנס בגובה של 1,000 שקלים ועד סנקציות קשות יותר כמו החרמת האופניים ואפילו פסילה עתידית של רישיון הנהיגה. זאת עוד מעבר להכתמה של הגיליון התעבורתי של הרוכב במה שעלול לגרום לעונשים חמורים בעתיד בעבירות תנועה. 

קראו עוד על:

הרוכב החשמלי, המהווה מוקד ייעוץ לכ-10,000 רוכבים חשמליים בחודש, אשר רבים מתוכם הם בני נוער, מדגיש ומזכיר. לצד חובת הגיל של רכיבה על אופניים חשמליות מגיל 16 בלבד, יש להקפיד על הוראות הבטיחות הנוספות כמו חבישת קסדה בכל מצב והקפדה בלתי מתפשרת על חוקי התנועה. 

כדאי מאד גם להקפיד על אביזרי בטיחות נוספים כמו מגני בירכיים ומעיל רכיבה. בנוסף שימו לב כי האופניים שלכם הם תקינים, הבלמים עובדים בצורה מושלמת (ואם צריך לחזק אותם אז להגיע מיד למעבדה כדי לטפל) והפנסים מאירים למרחק (גם האחורי וגם הקדמי). 

אופניים חשמליים מחויבים לעצור ברמזורים, לציית לכל התמרורים, לשמור על הימין בכביש, להימנע מרכיבה נגד התנועה בכבישים חד סטריים, לא לרכוב על המדרכה ועוד. כאשר נער צעיר שטרם מלאו לו 16 עולה על אופניים חשמליים ומבצע גם עבירות נוספות, העונש בשל המעשים הללו הוא מצטבר. כלומר, הרוכב הצעיר חשוף גם לקנס בגין רכיבה ללא רישיון וגם לקנס בגין העבירה שביצע. 

בני נוער יקרים, שימו לב 

אנחנו יודעים שאופניים חשמליים הם כלי נהדר שיכול לשרת אתכם נאמנה. הם חוסכים מכם את התלות בהורים, מאפשרים לכם להיות ניידים ועצמאיים ויכולים אפילו לשמש ככלי עבודה. מצד שני, זכרו כי רוכבים רבים נפגעים בדרכים ושום דבר לא שווה את הבריאות של הגוף והנפש. 

כ-33% מהנפגעים שמעורבים בתאונות אופניים חשמליים הם בני נוער וילדים ובקבוצה הזו בולטת במיוחד הנוכחות של צעירים מתחת לגיל 16. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך