אופניים חשמליים עד 6,000 שקלים – מה תוכלו לקנות?

אופניים חשמליים עד 6,000 שקלים – מה תוכלו לקנות?

איזה אופניים חשמליים אפשר לקנות עם תקציב של עד 6,000 שקלים? הרוכב החשמלי מסביר, מפרט ומדגים

המחיר הוא אחד הנושאים שהכי מעניינים את הגולשים של אתר “הרוכב החשמלי”, וזו גם השאלה הנפוצה ביותר ששואלים את הנציגים של המוקד שלנו (שנותן מענה וייעוץ חינם ללקוחות). 

אז בתור אתר אינטרנט שמהווה מוקד עלייה לרגל עבור יותר מ-150,000 לקוחות בשנה, ושמפעיל מוקד המעניק ייעוץ למאות רוכבים חשמליים בחודש, החלטנו לתת את הדגשים העיקריים. אז איזה אופניים חשמליים עד 6,000 שקלים תוכלו לקנות? קדימה מתחילים. 

אופניים חשמליים עד 6,000 שקלים – תחילת קטגוריית הפרימיום

אופניים חשמליים עד 6,000 שקלים יכולים להיות בקלות אופניים חשמליים יוקרתיים בקטגוריית הפרימיום. מדובר בדרך כלל בדגמים מאובזרים שכוללים – בין השאר – גלגלים עבים (4 אינצ’, “גלגלי בלון”), שיכוך מלא (בולם זעזועים אחורי מתחת למושב הרוכב), מזלג קדמי כפול, בלמי שמן (ברקסים הידרואליים) וחשוב מכל – סוללה עם 15 אמפר ומעלה.

ראו גם:

אופניים חשמליים אלה מאפשרים לכם להפיק את המיטב מהכלי שרכשתם מבחינת מהירות, מרחק, יציבות, רכות נסיעה וסביבת רוכב. מצד שני, מדובר עדיין בגבול התחתון מבחינת אופניים חשמליות יוקרתיות. ישנם לא מעט רכיבים שאם תהיו מעוניינים בהם תצטרכו להשקיע קצת יותר (לדוגמה – מזלג קדמי כפול גבוה או סוללות 20-21 אמפר). 

גלגלים – כמעט תמיד ג’אנט מגנזיום וצמיג עבה

בשנים האחרונות יותר ויותר רוכבים חשמליים רוצים לקנות אופניים חשמליות ביגפוט. כלומר, אופניים חשמליים עם צמיגים רחבים של 4 אינצ’. כשאתם מחפשים אופניים חשמליות עד 6,000 שקלים, סביר בהחלט שתמצאו אופניים עם צמיגים עבים. חשוב לציין שיש גם לא מעט דגמים במחירים האלה שמגיעים עם מידת הביניים “מיני-פאט” של 3 אינצ’ (ונחשבים מאד פופולריים). 

גלגלים עבים מספקים לכם יציבות מרשימה, מעניקים “בוסט” למהירות של האופניים ומספקים נוכחות. מדובר ביתרונות שיש להם גם אלמנטים של בטיחות. אופניים חשמליים עם גלגלים רחבים הם כלי שקל יותר לראות אותו בכביש ואין זה עניין של מה בכך (בישראל קיימת חובה לרכוב על אופניים חשמליים על הכביש בהעדר שביל אופניים מסודר). 

מצד שני, יש לזכור כי אופניים חשמליים עם גלגלים עבים הם אופניים כבדים יותר ומשקלם נע סביב 30-35 ק”ג. כך גם הם אסורים בכניסה לרכבת ישראל ללא קיפול ולכן יכולים להיות בלתי-אפקטיביים אם אתם מתכננים להשתמש ברכבת. 

סוללה עם טווח מרשים

אופניים חשמליות ב-6,000 שקלים עשויות להיות מאובזרות עם סוללות בעלות קיבולת גדולה של 15-20 אמפר. המשמעות היא שאתם מקבלים אופניים עם טווח נסיעה גדול במיוחד שיכול להספיק – במצבים מסוימים – עד 40-50 ק”מ. 

זכרו בעניין זה כי הטווח שמוצג לכם בחנות הוא לא בהכרח המרחק האמיתי שתוכלו לגמוע. טווח הנסיעה של האופניים מושפע ממרכיבים נוספים כמו תוואי השטח, עליות, בלאי הסוללה והאם אתם מפדלים תוך כדי נסיעה (או רק משתמשים בידית הגז). 

בולמי זעזועים רציניים

אופניים חשמליים לא מאפיינים כיום רק צעירים ובני נוער. נהפוך הוא. בשנים האחרונות חלה חדירה מרשימה של השוק הממונע גם לאוכלוסיות נוספות כמו הורים, נשים, גמלאים, מבוגרים, סטודנטים, בעלי מקצוע וכמובן שליחים בשלל גילאים. 

אופניים חשמליים עד 6,000 שקלים הם במקרים רבים אופניים חשמליים עם שיכוך מלא. כלומר, מלבד בולמי הזעזועים הקדמיים שיש בכל דגם (ברמה כזו או אחרת), האופניים מצוידים עם בולם זעזועים אחורי. 

בלימת הזעזועים הכפולה מספקת רכות נסיעה והופכת את האופניים למתאימים גם לרוכבים שאינם בני 16-18. אגב, לא מדובר רק בעניין של גיל. כל רוכב חשמלי שנמצא על הכלי זמן ממושך מדי יום, בין אם הוא צריך לנסוע למרחקים ובין אם הוא עובד על האופניים (שליחים למיניהם), יעדיף בהחלט שיכוך מלא. פשוט בשביל לשמור על הגב התחתון. 

אופניים חשמליים עם בלמים הידרואליים

פרמטר נוסף שמאפיין דגמי אופניים חשמליים יקרים הוא הבלמים ההידרואליים. בלמים אלה, הנחשבים לאיכותיים יותר מבלמי הדיסק המכניים הרגילים, מעניקים בטיחות רבה ועצירה חלקה. 

שימו לב שכשאתם קונים אופניים חשמליים עד 6,000 שקלים אתם גם מקבלים בלמי שמן מחברה טובה ומוכרת. ישנן חברות בלמים שמייצרות את המערכת אך באיכות ירודה, וכתוצאה מכך תקלות הן עניין של מה בכך. אם החברה היא לא רצינית ומוכרת, עדיף לוותר על בלמי השמן ולקנות אופניים חשמליים עם בלמי דיסק רגילים. 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך