אופניים חשמליים עד 5,000 שקלים

אופניים חשמליים עד 5,000 שקלים

במוקד הייעוץ של אתר “הרוכב החשמלי” שמקבל בכל חודש מאות פניות מלקוחות שמחפשים אופניים ממונעים, אנחנו נשאלים פעם אחר פעם כמה צריך להשקיע בשביל לקנות אופניים חשמליים מתאימים. לעתים הלקוח גם מגיע עם תקציב מוגדר (פחות או יותר), ולכן בכתבה הקצרה הבאה נסביר מה תוכלו לקבל כשאתם מוכנים להשקיע עד 5,000 שקלים. 

קראו עוד בתחום:

מחיר אופניים חשמליים נע בין 2,500 ל-9,000 שקלים, נכון לדגמי 2021. בתוך הסקאלה הזו, אופניים חשמליים עד 5,000 שקלים מסמנים את תחילת הקטגוריה האיכותית, אך במובן הבסיסי. 

כלומר, האופניים מתחילים להיות ברמה גבוהה, אבל הם אינם דגמי פרמיום מפוארים. בהשוואה לעולם הרכב אתם נמצאים בקטגוריה של הרכבים המשפחתיים הקלאסיים, ולא ברכבי פנאי-שטח. כך או כך, להלן כמה מאפיינים בולטים של אופניים חשמליים בתקציב זה:

  • 10 אמפר שעה לגלגלים עבים ו-15 אמפר שעה לגלגלים “רגילים”
  • ג’אנט מגנזיום ומספר דגמים עם צמיגים רחבים. 
  • צג דיגיטלי. 
  • בלמי דיסק מכניים. 
  • סוללה 48 וולט. 

אופניים חשמליים עד 5,000 שקלים עם גלגלים עבים

המהפכה שעוברת על צמיגי האופניים החשמליים בשנים האחרונות יצרה ביקוש רב ל”פאט בייק” שהם אופניים חשמליים עם גלגלי בלון (צמיגי 4 אינצ’). הגלגלים העבים נהנים מפופולריות תודות לכך שהם מעניקים יציבות, נוכחות, עיצוב, גובה, מהירות ועוצמה. 

כשאתם מחפשים אופניים חשמליים עם גלגלים רחבים, 5,000 שקלים הוא הסכום שבו אתם צריכים להתחיל. קשה למצוא כיום אופניים (איכותיים וראויים) עם גלגלי 4 אינצ’ בפחות מהסכום הזה. במיוחד אם אתם מעוניינים גם בקיבולת סבירה של 13 אמפר/שעה ומעלה. 

טווח נסיעה

טווח הנסיעה של האופניים החשמליים נקבע בסוללה ולמען הדיוק בקיבולת שלה שנמדדת באמפר/שעה. בדגמי אופניים חשמליים 2021 ניתן למצוא סוללות עם 10-21 אמפר/שעה. ככל שהאמפר גבוה, המרחק שתוכלו לרכוב מבלי להטעין גדל בהתאמה. 

באופניים חשמליים עד 5,000 שקלים אנחנו מדברים לרוב על 15-16 אמפר שמעניקים טווח של כ-30 ק”מ. ביצועים נאים לכל הדעות. אם אתם צריכים מרחק גדול יותר, כדאי מאד לנסות ולהגדיל את התקציב. 

שימו לב, אם תתפשרו על עובי הגלגלים, ותלכו על אופניים חשמליים עד 5,000 שקלים עם גלגלים רגילים או “מיני פאט” (שלושה אינצ’), תוכלו לרכוש בתקציב הנ”ל גם אופניים חשמליים עם 20 אמפר. מדובר באופציה פופולרית במיוחד בקרב שליחים הזקוקים לאופניים חשמליים למרחקים ארוכים. 

אופניים חשמליים עד 5,000 שקלים עם שיכוך מלא

אופניים חשמליים עם שיכוך מלא מגיעים עם בולם זעזועים אחורי שממוקם מתחת למושב הרוכב. 5,000 שקלים הוא התקציב המינימאלי לרכישת אופניים חשמליים עם שיכוך מסוג זה. 

שיכוך מלא מעניק רכות בנסיעה ומאפשר לעלות ולרדת מפלסים מבלי להרגיש כל מהלך בגב. מצד שני חשוב להדגיש כי מכיוון שהמנוע והבקר ממוקמים מתחת לבולם האחורי, לא כדאי להפוך את האופניים לאופני פעלולים. 

בלמים – מכניים או הידרואליים

אחת השאלות הנפוצות שאנחנו נשאלים ברוכב החשמלי לגבי אופניים חשמליים עד 5,000 שקלים הוא האם אפשר גם לקבל בלמים הידרואליים (“בלמי שמן”). התשובה שהיא שהדבר אפשרי אך רק בדגמים מסוימים. בלמים הידרואליים בד”כ מייקרים את האופניים בכ-1,000 שקלים, ולכן והתקציב הדרוש להם יהיה מעט גבוה מ-5,000 ש”ח. מצד שני, יש כמה דגמים שמציעים את המפרט הזה גם במחיר של 5K. 

שימו לב שגם אם לא הסתדרתם על אופניים חשמליים עם בלמי שמן, זה לא תנאי שאין בלתו. בלמי דיסק מכניים איכותיים, במיוחד של חברת טקטרו, יעשו בהחלט את העבודה (קראו כאן על ההבדל בין בלמי דיסק מכנים לבלמים הידרואליים). 

לאיזה מהירות מגיעים אופניים חשמליים עד 5,000 שקלים

מהירות אופניים חשמליים תלויה בשני פרמטרים מרכזיים – העוצמה של הסוללה שנמדדת בוולט והכוח של המנוע שנמדד בוואט. לפי החוק בישראל, מהירות אופניים חשמליים צריכה להיות מוגבלת עד 25 קמ”ש בפידול ועד 6 קמ”ש בידית (מצערת). בפועל, רוב חנויות האופניים “פותחות” את ההגבלה ומאפשרות לרוכבים להגיע למהירות גבוהה יותר (יודגש כי זה מעבר להוראות החוק). 

לגבי עוצמת הסוללה, באופניים חשמליים עד 5,000 שקלים אנחנו תמיד מתעסקים עם 48 וולט בלבד. אופניים במחיר הזה מגיעים למהירות של 40-45 קמ”ש, אם יש להם מנוע איכותי וסוללה ברמה גבוהה. המנועים בדגמים הללו הם בד”כ במתח של 250 וואט, אך יש גם דגמים עם מנועי 350-500 וואט. 

כמה שוקלים והאם מתקפלים?

כמעט כל האופניים החשמליים הנמכרים בישראל הם גם מתקפלים. בכל הנוגע לדגמים הסטנדרטיים עם גלגלי 20 אינצ’, המשקל נע סביב 25 ק”ג לצמיגים רגילים ו-35 ק”ג לגלגלי בלון. כשאתם קונים אופניים חשמליים עד 5,000 שקלים, סביר שגם אתם תיהנו ממפרט הנ”ל – קיפול פשוט וצמיגים בכל עובי לבחירתכם. משקל 25-35 ק”ג בהתאם לכך. 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך