אופניים חשמליים עד 2,500 שקלים

אופניים חשמליים עד 2,500 שקלים

מוקד הייעוץ של אתר “הרוכב החשמלי” שמספק מידע חינם ואובייקטיבי לגבי בחירת אופניים חשמליות, נשאל פעמים רבות אודות המחיר. לעתים, כשהלקוח מגיע עם תקציב מוגבל/מוגדר, אנחנו נדרשים למצוא פתרון ראוי של אופניים חשמליים עד 2,500 שקלים. לאור ריבוי הפניות בנושא החלטנו לשרטט כאן בקצרה את התשובות המרכזיות לשאלה – מה תקנו כשתחפשו אופניים חשמליות עד 2,500 שקלים. שנתחיל? קדימה. 

קראו עוד בתחום:

בשלב ראשון צריך להבין ממה מורכב המחיר של האופניים החשמליים בישראל. כיום כשיש בשוק כ-20 יבואנים בסדרי גודל שונים, ושכל יבואן מייבא בערך 2-10 דגמים שונים בנגלות של 3-4 פעמים שנה, המבחר הוא רב. הפרמטרים המרכזיים שמרכיבים את המחירים הזולים בענף הם:

  • הספק הסוללה (האמפר) – אופניים חשמליים עד 2,500 שקלים יהיו בדרך כלל אופניים חשמליות עם אמפר נמוך של 8-10 אמפר/שעה לכל היותר. 
  • ג’אנטים – על פי רוב, אופניים חשמליות זולות יהיו אופניים שהג’אנטים שלהם מבוססים על חישורים (“שפיצים”) ולא מונחים על גלגלי מגנזיום. 
  • בלמי דיסק מכניים פשוטים או בלמי קשת – רוב הדגמים כיום בישראל מגיעים עם בלמי דיסק אך אופניים חשמליים זולים יהיו לפעמים מצוידים עם בלמי קשת סטנדרטיים. עם זאת, לא מדובר בעניין נפוץ. 
  • צג אנלוגי – למרות שמרבית הדגמים כיום מגיעים עם צגים דיגיטליים, ישנם עדיין דגמים פשוטים יותר שנמכרים במחירים סולידיים עם צג אנלוגי בלבד. 
  • מנוע – המנועים שתמצאו באופניים חשמליים עד 2,500 שקלים יהיו המנועים הרכים ביותר, מנועי 250 וואט. אגב, זהו התקן הישראלי המחייב אך הניסיון מראה שדגמים יקרים מגיעים גם עם מנועים של 350 ו-500 וואט (ואפילו יותר). 

האם יש אופניים חשמליים חדשים עד 2,500 שקלים בחנויות?

התשובה היא “כן, אבל”. יש מעט מאד דגמים חדשים של אופניים חשמליים זולים בפחות מ-3,000 שקלים אבל המבחר איננו גדול. מרבית היבואנים בישראל אינם רואים כדאיות כלכלית בייבוא אופניים כאלה וברוב המקרים, אם תרצו אופניים חדשים, תצטרכו גם להגדיל קצת את התקציב. 

בעניין זה נזכיר כי רכישת אופניים חשמליות דורשת גם ציוד משלים – מנעול, קסדה, תיק, מעמד לטלפון וכדומה. הציוד הזה יכול להגיע בקלות לכמה מאות שקלים וצריך לקחת את זה בחשבון. 

מה הפתרון? יד שנייה זו אופציה מצוינת

אם אתם מחפשים אופניים חשמליות עד 2,500 שקלים אתם יכולים למצוא לא מעט דגמים דווקא בשוק היד השנייה. בין אם ברכישה פרטית דרך לוחות אינטרנטיים או קבוצות פייסבוק/אינסטגרם ובין אם באופציה המועדפת עלינו של רכישת אופניים חשמליים יד שנייה מחנות

לקנות משומש מחנות? קראתם נכון. חנויות אופניים איכותיות מציעות ללקוחות לעשות טרייד אין על האופניים שלהם ולקנות דגם חדש במקום. החנות לוקחת את הדגם הישן, משפצת אותו, משדרגת אותו ומעמידה אותו למכירה. לעתים קרובות אפילו עד כדי 50% מהמחיר המקורי. 

היתרון הגדול שברכישת אופניים חשמליים עד 2,500 שקלים יד שנייה מחנות הוא שאתם מקבלים סוג של אחריות. אמנם לא אחריות יבואן אבל בהחלט “אבא ואמא” שאתם יכולים להגיע לקבלת שירות. במקרים רבים יש אפילו אחריות יבואן על חלקים שהוחלפו כמו סוללה חדשה שמגיעה עם 6-12 חודשי אחריות. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך