אופניים חשמליות זולות – לשמור על התקציב ולקנות נכון

אופניים חשמליות זולות – לשמור על התקציב ולקנות נכון

מוקד הייעוץ של אתר “הרוכב החשמלי” מקבל עשרות פניות ביום כאשר פעמים רבות השאלה שמופנית אלינו היא “איפה אפשר למצוא אופניים חשמליות זולות?” (גם אתם מוזמנים לדבר איתנו ללא עלות ולקבל מידע על הדגם הנכון עבורכם ואיפה קונים אותו, לחצו כאן).

התשובה לא פשוטה. כמו בכל מוצר, גם בתחום האופניים החשמליים תמצאו מנעד מחירים רחב. התקציב לרכישה משתנה מרוכב לרוכב, כאשר מה שזול ללקוח אחד יכול להתברר כיקר ללקוח אחר.

כשצוללים פנימה לסקלת המחירים האופציונלית מגלים בקלות כי המחיר נגזר בסופו של היום מהמפרט של האופניים. 

ככל שהמפרט של הדגם עשיר יותר, ולעתים אף תשלמו קצת “תוספת” על אופניים ממותגים מובילים, כך המחיר יעלה בהתאמה. מנגד, התחרות בענף בשיאה והמחירים מושפעים ממנה היטב. 

אם בעבר פעלו בישראל מספר בודד של מותגים, כיום אנחנו מדברים על יותר מ-15 יבואנים חזקים, אשר לידם פועלים גם כמה עשרות יבואנים קטנים. פערי המחירים בין אופניים חשמליים זולים לאופניים יקרים טמונים במרבית המקרים בשני פרמטרים – המותג והסוללה.

אוקיי, אז כמה עולות אופניים חשמליות זולות?

כשאנחנו מדברים על אופניים חשמליות זולות אנחנו מדברים על עלויות של 2,500 ל-3,000 שקלים. על פי רוב אנו מכוונים כאן לאופניים חשמליים עם שלדת אלומיניום, גלגלים של 20 אינץ’ (הגודל “הקלאסי”) וסוללות של 36V (ולעתים של 24V). זאת מן הטעם הפשוט שהסוללה היא נדבך משמעותי במחיר, ואופניים חשמליים עם סוללות 48 וולט נמכרות בד”כ במחירים של 3,000 שקלים וצפונה.

נכון, ישנם זוגות של אופניים חשמליים זולים שתוכלו לקנות בעלות של עד 3,000 שקלים גם עם סוללות בנות 48 וולט, אך בדרך כלל לא תמצאו דגמים עם למעלה מ-10 אמפר. זכרו בעניין זה כי העוצמה של הסוללה מבטאת את המהירות ואורך החיים של האופניים, ואילו האמפר הוא ברומטר למרחק נסיעה בין הטענה להטענה.

במידה שאתם רוצים לקנת אופניים חשמליות מומלצות, אבל עדיין להישאר בתקציב סולידי, תוכלו לנסות למצוא אופניים חשמליות יד שנייה. אולם זכרו שכשאתם קונים אופניים חשמליים יד שנייה בדקו היטב את מצב הבלאי של האופניים, ובמיוחד את מצב הסוללה. עוד אפשרות שעשויה להיות רלבנטית היא טרייד אין לאופניים חשמליים. במידה שיש לכם אופניים חשמליים ואתם מחפשים לקנות זוג חדש, תוכלו בחנויות רבות לקבל הנחה בעבור מסירת הזוג הישן. טרייד אין מסוג זה עשוי לחסוך סכום שנע בין כמה מאות שקלים לעד 2,000 שקלים בדגמים יוקרתיים.

המחיר זה לא הכל

כשאתם קונים אופניים חשמליים חדשים חשוב שתזכרו כי מדובר בכלי תחבורה שעומד לשמש אתכם לאורך זמן. המחיר הוא כמובן לא חזות הכל. הקפידו לקנות אופניים שמתאימים לכם, צאו לנסיעת מבחן, עמדו על סוגיות של אחריות והעדיפו תמיד לקנות מחנויות מסודרות (היכנסו לאינדקס שלנו ומצאו חנות מתאימה). זכרו גם שלאחר שרכשתם את האופניים תצטרכו לקבל מהחנות שירותים שונים בתיקונים (פנצ’רים, בלמים, חיזוקים, שבר, מסכים, סוללות ועוד). שימו לב שאתם מקבלים שירות אמין, מקצועי ואיכותי. בכל קניית אופניים חשמליים בישראל, החנות שבה בחרתם היא חלק בלתי נפרד מהחבילה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך