7 טיפים לבחירת אופניים חשמליים בכדי להגיע לעבודה

7 טיפים לבחירת אופניים חשמליים בכדי להגיע לעבודה

הטרנד של האופניים החשמליים ממשיך לצבור תאוצה במהירות של 25 קמ”ש (על פי חוק). הרוכבים החשמליים בישראל נהנים ממבחר רב של חנויות אופניים חשמליים המציעות דגמים מעולים. מדובר בכלי תחבורה שיכול לאפשר לרבים להשאיר את הרכב בחנייה או לוותר על התענוג שבתחבורה ציבורית. בפרט באזור המרכז, הסובל זה מכבר מבעיות קשות של פקקים וגודש בצירי התנועה. 

אך איך תבחרו אופניים חשמליים בשביל לרכוב לעבודה? אל דאגה, הרוכב החשמלי איתכם. כמי שרוכב בעצמו לעבודה על אופניים חשמליים, ועושה זאת בהנאה רבה כבר יותר מ-7 שנים, יש לרוכב החשמלי טיפים עבורכם מניסיון אישי. שנתחיל? 

טיפ 1 – אופניים חשמליים קונים עם אמפר גבוה

כשאתם מתלבטים איך לבחור אופניים חשמליים, העיסוק הראשון הוא בסוללה. מכיוון שכמעט כל הסוללות כיום בישראל הן במתח של 48 וולט, הפרמטר שמשתנה מדגם לדגם הוא ההספק. ההספק נמדד לפי אמפר/שעה או בקיצור “אמפר“. ככל שלאופניים החשמליים שאתם קונים יש אמפר גבוה יותר, כך גדל בהתאמה המרחק אותו תוכלו לרכוב מבלי להטעין. 

קראו עוד:

סוללות אופניים חשמליים נמכרות עם אמפר בין 10 ל-20. ללא קשר לק”מ היומיומיים שאתם מתכננים לרכוב, כדאי לקנות אופניים חשמליים עם אמפר גבוה. למה? דבר ראשון אתם לא רוצים למצוא את עצמכם נדרשים להטעין בכל פעם שאתם מסיימים כיוון (לעבודה או הביתה). כמו כן, לעתים קרובות תרצו להשתמש באופניים גם לצרכים אחרים, וכדאי שיהיה לכם הספק ראוי. 

טיפ 2 – משקיעים באופניים טובים ולא מתפשרים

הטיפ השני שלנו מתקשר לטיפ הראשון, אבל הוא נכון כמעט לכל צרכנות נבונה. כשאתם קונים אופניים חשמליים במקום רכב, ורוצים לנסוע עליהם לעבודה, זהו כלי תחבורה לכל דבר ועניין. הגישה שלי בעניין הזה היא שאם כבר קונים אז קונים “כמו שצריך”. 

פעמים רבות כשרוכשים שמגיעים לחנות אופניים חשמליים, הם מתלבטים בין כמה דגמים. בד”כ בסוף יש שני דגמים שמגיעים “לקו הגמר”, והפער לטובת הדגם האיכותי יותר עומד על 500-1,000 שקלים (לפעמים למעלה מזה). ההמלצה שלי, מניסיון, היא לא להתפשר. לכו על הדגם היקר ותרוויחו נסיעה בטוחה, נוחה, נעימה, יציבה ואמינה לאורך זמן. את הסכום הנוסף שהשקעתם תשכחו במהירה, אבל החוויה של הרכיבה המצוינת תלווה אתכם בכל יום. 

טיפ 3 – הסוללה היא לא הפרמטר היחיד

כשאתם קונים אופניים חשמליים, וזה לא משנה מהי המטרה, הסוללה היא פרמטר חשוב אך לא יחיד. אופניים חשמליים נבחנים לפי מגוון רחב של שיקולים ומרכיבים. למשל – שיכוך מלא או זנב קשיח, בלמים הידרואליים או בלמי דיסק מכניים, ג’אנט “שפיצים” או גלגלי מגנזיום, שלדה ישרה או מעוקלת, סוללה נשלפת או סוללה מוסלקת ועוד. 

כל אחד מהמשתנים הללו יכול להשפיע דרמטית על חוויית הרכיבה שלכם, אך גם על התקציב הדרוש לרכישת אופניים חשמליים. למשל, אם תרצו אופניים חשמליים עם גלגלי מגנזיום, סביר להניח שתדרשו להשקיע כמה מאות שקלים. מצד שני, תיהנו מגלגלים שלא דורשים כל תחזוקה ויכולים לשאת משקלים גבוהים יותר מהג’אנטים הסטנדרטים. בקיצור, כשקונים אופניים חשמליים לרכוב לעבודה, מסתכלים על המוצר כמכלול. שלם הגדול מסך חלקיו. 

טיפ 4 – החנות שאתם קונים ממנה חשובה לא פחות מהאופניים

אופניים חשמליים כדאי לקנות ממותגים מוכרים וליהמנע מרכישת “אופני מדבקה” שאין מאחוריהם יבואן רציני. זאת משום שזהו כלי תחבורה לכל דבר ועניין הדורש באופן טבעי תחזוקה שוטפת. כשאתם קונים אופניים חשמליים מיבואנים מוכרים, אתם יכולים להיות בטוחים שתוכלו לקבל חלפים מקוריים בקרות תקלה. כמו כן, יבואנים איכותיים מספקים אחריות ראויה על הסוללה ושאר המערכות הטכניות והדיגיטליות של האופניים. 

הדברים נאמרים ביתר שאת לגבי החנות בה תבחרו. כשאתם קונים אופניים חשמליים, כדאי לחפש חנות אופניים חשמליים מומלצת. החנות שבה תקנו היא בדרך כלל זו שתעדיפו לקבל בה את השירותים השוטפים של התחזוקה. פנצ’רים, בלמים, שבר, פנסים, מושבי נוסעים ועוד. שימו לב שאתם קונים מחנות טובה, המספקת שירות נעים ואדיב. רוצים לדעת על חנויות אופניים חשמליים מומלצות באזור מגוריכם? דברו עם הרוכב החשמלי (כאן). 

טיפ 5 – אביזרים יכולים לעלות מאות שקלים

אופניים חשמליים דורשים מכם לרכוש אביזרים נלווים נוספים. בראש ובראשונה קסדה, מנעול ותיק-כידון. יש רוכבים חשמליים שידאגו גם לצייד את עצמם עם מראה צדית (יעיל מאד ברכיבה בכביש), פנסים נוספים, אפוד זוהר, תיק אחורי או תא מטען, מעמד לכוס קפה, מעמד לטלפון ועוד. 

חשוב לדעת כי האביזרים הללו, ככל שאתם קונים אופניים חשמליים בפעם הראשונה, מגיעים לעתים לעלות כוללת של מאות שקלים (ואף למעלה מ-1,000 שקלים). לכן, כשאתם מחשבים את התקציב שאותו תעמידו לטובת קניית אופניים חשמליים בשביל לרכוב לעבודה, קחו זאת בחשבון. 

טיפ 6 – קנו מטען נוסף

אין דבר מתסכל יותר מאופניים חשמליים שנגמרה להם הסוללה. אופניים חשמליים הם לא אופניים “רגילים” עם מנוע, וכמעט שאי אפשר לדווש עליהם למרחקים ראויים. זאת משום שהם אינם בנויים לרכיבה ללא סוללה ומשקלם הוא 25 ק”ג בממוצע. 

על מנת להימנע מסיטואציות אלה, רצוי לקנות מטען סוללה נוסף. מטען אחד לבית ומטען ספייר לעבודה. כך תוכלו להקטין משמעותית את הסיכוי שתתקעו בלי בטריה כשאתם ממהרים למשרד או רוצים כבר להגיע הביתה. 

טיפ 7 – מתכננים לעלות לרכבת? אל תקנו אופניים חשמליים עם גלגלים גדולים או רחבים

עובדים רבים בישראל משתמשים באופניים חשמליים תוך שילוב רכיבה עם נסיעה ברכבת ישראל. הרכבת מעמידה לרשות הרוכבים החשמליים הללו קרון ייחודי (בסוף הרכבת. עם זאת, ישנן הוראות שונות כנגד אופניים חשמליים ברכבת (למלוא המידע לחצו כאן). 

אחת מההוראות החשובות בעניין הזה היא שאין לעלות לרכבת אופניים חשמליים עם גלגלי בלון, כלומר אופניים חשמליים שהצמיגים שלהם הם בעובי 4 אינצ’. לכן ככל שאתם מתכננים לקנות אופניים חשמליים בשביל לנסוע לעבודה, וותרו על אופניים חשמליים עם צמיגים רחבים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך