שדרוג אמפר באופניים חשמליים

שדרוג אמפר באופניים חשמליים

באתר “הרוכב החשמלי” אנו מקבלים מדי חודש מאות פניות מלקוחות שרוצים לקנות אופניים חשמליים (גם אתם מוזמנים להתייעץ, לחצו כאן), ואחת השאלות הנפוצות שהנציגים שלנו נדרשים לענות עליה היא – “כמה רחוק נוכל לרכוב?”. כלומר, מהו טווח הנסיעה של האופניים החשמליים ואיזה פרמטרים משפיעים עליו. 

התשובה הנפוצה לכך היא הקיבולת של הסוללה ובשפה “מקצועית” – אמפר/שעה (“אמפר”). ככל שהאמפר של האופניים גדול יותר, כך גדל בהתאמה טווח הנסיעה. כשאנחנו מדברים על אופניים חשמליים עם סוללות במתח של 48 וולט (95% מהדגמים בשוק), האמפר נע בדרך כלל סביב 10-20. 

מה המשמעות מבחינת המרחק? הניסיון מלמד שברכיבה בשטח אורבני, אופניים חשמליים עם 10 אמפר יצליחו להשלים בקלות 20 ק”מ. אופניים חשמליים עם 20 אמפר יציגו כבר ביצועים כפולים, ויגיעו אפילו עד 40-50 ק”מ מבלי לפגוש שקע חשמלי. 

Previous
Next

חשוב לציין כי אמפר לא משפיע רק על טווח הנסיעה אלא שיש לו השלכה דרמטית על מחיר האופניים החשמליים. אופניים שמאובזרים עם בטריה בעלת קיבולת של 10 אמפר יעלו בד”כ סביב 3,000 שקלים, ואילו אופניים חשמליים עם 20 אמפר ידרשו מכם להשקיע סכום של כ-5,500 שקלים לפחות. 

ועכשיו טיפ מעולה! כשאתם קונים אופניים חשמליים חדשים, כמעט תמיד אפשר לבקש מהחנות לשדרג את האמפר במעמד הרכישה. ראיתם דגם שאהבתם ויש לו “רק” 13 אמפר? תוסיפו קצת למחיר ותהפכו אותו למכונה עוצמתית בעלת קיבולת של 18-20 אמפר.

כמה זה עולה? המחיר משתנה מדגם לדגם, מחנות לחנות ומסוללה לסוללה. בד”כ אנחנו מדברים על משהו בסביבות 400-800 שקלים. 

החשבון פשוט. אם ראיתם לדוגמה דגם של אופניים חשמליים שאהבתם ומחירו כ-3,500 שקלים אך הוא מגיע עם 10 אמפר בלבד, סביר להניח שתוכלו לקנות אותו ב-4,500 שקלים עם 20 אמפר. כך תקבלו אופניים חשמליים עם טווח נסיעה ענק ובמחיר מצוין (כמו שאמרנו, דגמים עם 20 אמפר בד”כ מתחילים מ-5,500 שקלים ולא פחות). 

מתי אי אפשר לשדרג? שדרוג אמפר אפשרי בד”כ רק כאשר האופניים החשמליים הם עם בטריה חיצונית שממוקמת מתחת למושב הרוכב (רוב הדגמים כיום). לא ניתן לשדרג אמפר לאופניים חשמליים עם סוללה מוסלקת (בתוך השלדה) או סוללות ייחודיות וייעודיות לדגמים ספציפיים. 

טיפים נוספים להארכת טווח הנסיעה שלכם:

  • תשמשו בפדלים – שימוש בפדלים “מסייע” למנוע, מפחית את העומס מהסוללה ומגדיל את הטווח בכ-150%. 
  • השתמשו בירידות  – כאשר האופניים נמצאים בירידה ואינם זקוקים למנוע או פדלים, פשוט הניחו לכלי ליהנות מכוחות הפיסיקה. 
  • רכבו עם סוללה מלאה – רכבו עם סוללה מלאה אשר תעניק לכם כוח ותאפשר גמיעת מרחקים גדולים מכוח המנוע. 

זקוקים לייעוץ נוסף? הרוכב החשמלי כאן (צרו קשר). יש לנו המון טיפים בשבילכם והייעוץ עם נציגי הרוכב החשמלי הוא חינם לחלוטין. אנו משתפים פעולה עם עשרות חנויות ויבואנים ברחבי הארץ ומכירים גם את הדגמים, גם את המשווקים וגם את הטיפים הנסתרים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך