אופניים חשמליים עם 20 אמפר למרחקים ארוכים

אופניים חשמליים עם 20 אמפר למרחקים ארוכים

כמה רחוק באמת מגיעים אופניים חשמליים עם 20 אמפר והטיפ החשוב שכל רוכב חשמלי צריך לדעת לפני שהוא קונה אופניים איכותיים

אתר הרוכב החשמלי מקבל עשרות פניות ביום מלקוחות שרוצים לקנות אופניים חשמליים ואחת השאלות הנפוצות שאנו נתקלים בהן היא לגבי אופניים חשמליים עם 20 אמפר. כלומר, אופניים חשמליים שמיועדים לטווחים ארוכים. מה המשמעות של המושג “אמפר”, עד כמה הוא השתפר בשנים האחרונות ומה הטיפ שאתם חייבים לדעת? קראו כאן. 

תמיד מוזמנים להתייעץ איתנו (ללא עלות) – ליצירת קשר לחצו כאן

אופניים חשמליים נמדדים במגוון פרמטרים כמו מתח הסוללה, קיבולת הסוללה, סוג המנוע, סוג הבלמים, גזרת השלדה, בולמי הזעזועים האחורי והקדמי, תאורה, צג ועוד. הקיבולת של הסוללה, שנאמדת במידה של אמפר/שעה או בקיצור “אמפר”, היא מהיבטים החשובים ביותר. ככל שהאמפר גבוה יותר, כך האופניים יוכלו להגיע למרחקים גדולים בהתאמה. 

כמה רחוק מגיעים אופניים חשמליים עם 20 אמפר?

כשאנחנו מדברים על טווח הנסיעה של האופניים החשמליים, חשוב להבחין בין נתוני מעבדה למציאות בשטח. המרחק מושפע ממשתנים רבים כמו ממשקל הרוכב, משקל המשא שהוא לוקח עמו, בלאי האופניים (או יותר נכון, בלאי הסוללה), טיב המנוע והבקר, תוואי הדרך והאם הרכיבה מבוצעת תוך כדי פידול. 

מבחינת הנתונים הסטירליים, אופניים חשמליים עם 20 אמפר צריכים להספיק לרכיבה של 50-60 ק”מ. בפועל, חשוב לציין הנתונים נמוכים בכ-20%-30%. בפועל, אופניים חשמליות עם 20 אמפר מסוגלות להציג ביצועים של כ-40 ק”מ בלי הטענה.

איך בכל זאת תפיקו את המקסימום מהאופניים שלכם? הקפידו על הכללים הבאים:

  • רכבו תמיד עם סוללה טעונה במלואה. 
  • הקפידו לפדל ועל תסתמכו על המצערת. 
  • הרפו מהדוושות בירידות או לאחר שצברתם תאוצה. 
  • תחזקו את האופניים היטב מבחינת שמן ובדיקות תקופתיות. 

כמה עולים אופניים חשמליים עם 20 אמפר?

האמפר הוא פרמטר בעל השפעה גדולה על מחיר האופניים החשמליים. רוב האופניים נמצאים איפשהו בסקאלה שבין 10 ל-20 אמפר, והדגמים עם הקיבולת הנמוכה (10-11) נמכרים בד”כ סביב 3,500-4,000. אופניים חשמליים עם 20 אמפר נחשבים לאופניים יוקרתיים, ומחיריהם מתחילים בכ-6,000 שקלים לפחות. 

לסיכום, טיפ נסתר! ראיתם אופניים חשמליים עם 10-16 אמפר/שעה בחנות, אתם רוצים לקנות אותם אבל מתלבטים בגלל האמפר “הנמוך”? כמעט תמיד תוכלו לשדרג את הסוללה בעבור כמה מאות שקלים.

רגע מה? נסביר. אם למשל מצאתם אופניים חשמליים במחיר של כ-4,500 שקלים, אך עם קיבולת סוללה של כ-13 אמפר, סביר להניח שבעבור 500-700 שקלים תוכלו לשדרג אותם ל-20 אמפר. כן, קראתם נכון, לקנות אופניים חשמליים עם 20 אמפר בפחות מ-6,000 שקלים. 

חשוב לדעת: קיבולת הסוללה יורדת עם הזמן. ממש כמו שהסוללה בטלפון הסלולרי מספיקה בהתחלה ליומיים ולאחר מכן צריך להטעין אותה כל לילה, כך גם עובדות הבטריות של האופניים החשמליים. אופניים חשמליים עם 20 אמפר יציגו טווח נסיעה גדול בשנה הראשונה, ועם הזמן צפויה ירידה בביצועים. במידה שזהו המצב ואתם זקוקים עדיין למרחק גדול, תוכלו תמיד לקנות סוללה חדשה. סוללה 20 אמפר תעלה בדרך כלל סביב 1,500-2,000 שקלים (תלוי במותג). 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך