5 סיבות טובות לעשות לרכיבה על אופניים חשמליים ביטוח

5 סיבות טובות לעשות לרכיבה על אופניים חשמליים ביטוח

רוכבים על אופניים חשמליים ועדיין לא עשיתם ביטוח ראוי? בואו ותכירו את הנתונים. מדי שנה נפגעים בישראל למעלה מ-2,000 רוכבי אופניים חשמליים. ממוצע של כ-5.9 רוכבים בכל יום. זאת כמובן מבלי להחשיב את כל התאונות שאינן מדווחות למשטרה ואשר כלל לא נספרות בסטטיסטיקה. 

ביטוח אופניים חשמליים מספק לנפגעים הללו מענה חשוב מאין כמוהו. גם אם הפציעה היא קלה (כ-76% מהתאונות), גם אם הרוכב נפגע באורח בינוני או קשה (כ-22% מהמקרים) וגם אם לבני משפחתו אם נהרג באירוע המצער. מעבר לנתונים האלה, שהם כמובן חד משמעיים, הנה עוד 5 סיבות לרכוב לרכיבה על אופניים חשמליים ביטוח מתאים. 

סיבה 1 – חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לא חל עליכם

בישראל קיים משטר פיצויים מתקדם ביותר עבור נפגעי תאונות דרכים. על פי החוק הישראלי, כל אדם שנפגע בתאונת דרכים שהיה מעורב בה “רכב מנועי” זכאי לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו. הפיצוי משולם על ידי חברת הביטוח שביטחה את רכבו בביטוח חובה, או חברת הביטוח של הרכב הפוגע (אם מדובר בהולך רגל). 

קראו עוד:

אולם חוק הפיצויים הנ”ל (ששמו הרשמי – חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל”ה-1975) לא חל על אופניים חשמליים. זאת מכיוון שלפי הדין בישראל, אופניים חשמליים אינם “רכב מנועי”.

הרוכבים החשמליים הם הנפגעים ב-90% מהתאונות

תביעות צד ג’ מגיעות למאות אלפי ש”ח

פגעתם בהולך רגל? אתם חייבים כיסוי ביטוחי

50-200 שקלים בחודש בלבד

חוק פיצויים לתאונות דרכים לא חל עליכם

אפשר לקנות און-ליין בקלות 

יש לכם שאלות בנושא ביטוח אופניים חשמליים? רוצים לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית לביטוח?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

ישנם אמנם פסקי דין מסוימים שהכירו באופניים חשמליים כרכב מנועי, אבל אין לזה משמעות. בעיקר נוכח העובדה שחברות הביטוח, והמדינה מאחוריהן, לא משווקות ביטוח חובה לאופניים חשמליים (שאינם חייבים ברישוי). 

אם נפגעתם בתאונת אופניים חשמליים שהיה מעורב בה רכב מנועי, הפיצויים שתקבלו יהיו מחברת הביטוח של הרכב הפוגע. אך אם התאונה הייתה תאונה עצמית או תאונה עם רכב שאיננו “רכב מנועי” (כמו תאונת אופניים חשמליים באופניים חשמליים), אין גורם שתוכלו להיפרע ממנו. כאן העולם מתחלק לשניים – רוכבים חשמליים שיש להם ביטוח, ויהנו מכיסוי גם בתאונות שלא היו עם “רכב מנועי”, ורוכבים חשמליים ללא כיסוי שיספגו את הנזק הרפואי והכספי מבלי שיש גב מאחוריהם. 

סיבה 2 – זה ממש לא יקר

ביטוח אופניים חשמליים הוא לא ביטוח יקר, אך הכיסוי שהוא מעניק מגיע לכדי עשרות ומאות אלפי שקלים. מרבית הפוליסות מתחילות בתשלום חודשי של כמה עשרות שקלים, ומגיעות עד לכ-150-200 שקלים ברף הגבוה. הפערים בפרמיות באים לידי ביטוי בפיצוי הכספי שתקבלו ובהרחבות שתוכלו להכניס לביטוח. 

אמרו מעתה – מצד אחד ביטוח אופניים חשמליים לא דורש מכם הוצאה כספית גבוהה במיוחד, ומצד שני מעניק רשת ביטחון מצוינת אם נפגעתם.

דמיינו למשל שנפלתם מהאופניים החשמליים תוך כדי רכיבה, ונגרם לכם שבר ביד. ייתכן בהחלט שאותו שבר, למרות שהוא פציעה קלה, ישבית אתכם לתקופה של חודש-חודשיים. ככל שאין לכם ביטוח אופניים חשמליים, אין מי שיעזור לכם מבחינה כספית. אך אם שילמתם את הסכומים הלא-גבוהים של הביטוח, תוכלו לקבל סיוע משמעותי בדיוק כשאתם הכי צריכים אותו. 

סיבה 3 – רוב הנפגעים בתאונות אופניים חשמליים הם הרוכבים

ביטוח אופניים חשמליים נועד להגן בראש ובראשונה על הרוכב. דוח שפורסם לאחרונה על ידי מכון המחקר והמידע של הכנסת מצא כי ב-9 מכל 10 תאונות אופניים חשמליים, מי שנפגע הוא הרוכב.

זאת ועוד, בימים בהם האכיפה כנגד אופניים חשמליים צוברת תאוצה, ורוכבים “נאלצים” לרכוב על הכביש, החשיפה לתאונות עולה משמעותית. כל פגיעה ברוכב, ותהיה זו הפגיעה הקלה ביותר, עלולה להסתיים בתאונה ופציעה של ממש. 

סיבה 4 – יש גם ביטוח אופניים חשמליים צד ג’

כשאתם קונים לרכיבה על אופניים חשמליים ביטוח מתאים, אתם יכולים ליהנות מכיסוי של ביטוח אופניים חשמליים צד ג’. זה אמנם לא קיים בכל הפוליסות, ולעתים תצטרכו לבקש את זה במפורש מהסוכן, אך האופציה בהחלט קיימת.

ביטוח אופניים חשמליים צד ג’ מספק מענה לנזק תאונתי שנגרם לאופניים עד לסכומים של אלפי שקלים, וחשוב מכך – יש לכם כיסוי בסך למעלה ממיליון שקלים לנזק צד שלישי. 

פגעתם בהולך רגל או ברוכב אופניים וגרמתם לו לנזק? אלו תביעות שיכולות לטפס לכדי סכומים משמעותיים. בפרט אם הפגיעה גרמה לנפגע לצאת ממעגל העבודה לתקופה ממושכת, ואז אתם חשופים לדרישת לפיצוי בגין אובדן השתכרות עתידי. אם לא קניתם לרכיבה על אופניים חשמליים ביטוח צד ג’, הפיצויים ישולמו מכיסכם. 

סיבה 5 – כי אפשר לקנות ביטוח אופניים חשמליים בלחיצת כפתור

ממש כמו ביטוח חובה לרכב, גם ביטוח אופניים חשמליים אפשר לקנות ממש בלחיצת כפתור. אין כמעט תנאי סף מקדימים (פרט לגיל), וכל רוכב חשמלי יכול להצטייד בביטוח מתאים.

עדיין מתלבטים? השאירו לנו פרטים ונפנה אתכם לסוכנות ביטוח המתמחה באופן ספציפי בביטוח אופניים חשמליים. סוכנות ביטוח שעובדת לא רק עם רוכבים חשמליים פרטיים אלא גם חברות שיש להם צי של רוכבים חשמליים (כמו חברות שליחויות מהגדולות בישראל).

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך