אופניים חשמליים 3 אינץ

אופניים חשמליים 3 אינץ

אחד הטרנדים הבולטים (תרתי משמע) בעולם של האופניים החשמליים בישראל הוא דגמי אופניים חשמליים 3 אינץ’. דגמים אשר מייצרים מידת ביניים בין הגלגלים הרזים הרגילים (במידה 2.25 אינצ’) לדגמי האופניים העבים עם צמיגי הבלון. 

קראו עוד על:

אופניים חשמליים 3 אינץ’ הם למעשה אופניים חשמליים שהגלגלים שלהם הם בדרך כלל הם ג’אנט מגנזיום (לא “שפיצים”) וצמיגיהם הם מצד אחד עבים ומצד שני לא “עבים מדי”. 

מידת האמצע הזו, הידועה גם בתור “מיני-פאט” (חצי שמן), נחשבת לפופולרית ומבוקשת מאד ויבואנים רבים מתחילים לשווק אותה בדגמיהם. מה שהיה בעבר נחלתם של דגמים בודדים בלבד, הופך עם הזמן לסטנדרט. בחנויות מסוימות תמצאו היום אפילו יותר אופניים חשמליות 3 אינץ’ מאופניים חשמליות עם גלגלים עבים (4 אינץ’). 

מה היתרונות המרכזיים של אופניים חשמליים 3 אינץ’?

  • יציבות כמו גלגל רחב – גלגלים רחבים מעניקים יציבות וגלגלי 3 אינצ’ מספקים לרוכב בטיחות גבוהה עם יציבות גם בתנאי שטח מורכבים או בכבישים סואנים. 
  • משקל סביר – ישראלים רבים רוצים גלגלי בלון בגלל היציבות והנוכחות בכביש, אבל נאלצים להתפשר בכך על אופניים כבדים ששוקלים בממוצע כ-35 ק”ג. אופניים חשמליות 3 אינץ’, לעומת זאת, מאפשרות להם גם ליהנות מהיתרונות של הגלגלים הרחבים וגם להישאר בטווח של 25-29 ק”ג לאופניים. 
  • גמישות בקיפול – אופניים חשמליים עם גלגלי 3 אינץ’ מתקפלים בקלות ואינם מסורבלים בקיפול כמו אופניים חשמליים עם צמיגי בלון עבים במידה של 4 אינצ’. 
  • עלייה לתחבורה ציבורית – נהלי הרכבת משתנים תדיר ולעתים קרובות לא ניתן לעלות עם גלגלי בלון לרכבת. אופניים חשמליים 3 אינץ’, לעומת זאת, ניתנים לשימוש גם ברכבת ובתחבורה ציבורית. 
  • אפשרות לשלדות נמוכות – רוכבים חשמליים רבים מחפשים אופניים חשמליים עם שלדה מעוקלת (קראו כאן). בעוד שאין כמעט בשוק אופניים חשמליים עם גלגלי בלון ושלדה עגולה, יש גם יש דגמי אופניים חשמליים 3 אינץ’ בגזרה הנ”ל. 

כשאתם קונים אופניים חשמליים 3 אינץ’ אתם ניצבים כיום מול מבחר רב של דגמים. ההבדלים בין הדגמים השונים באים לידי ביטוי בפרמטרים כמו הספק הסוללה (אמפר), מהירות, טווח, שיכוך מלא או רגיל ועוד. כך גם יש משמעות למותג שמשווק את האופניים ולא פחות מזה לחנות שבה אתם בוחרים לקנות. 

במוקד הייעוץ של אתר “הרוכב החשמלי” נשמח לענות על כל שאלה (לחצו כאן) ולספק מענה לגבי דגמי ה-3 אינץ’ הפופולריים והמתאימים לכם ביותר. דברו איתנו. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך